داعش یک شاخه ویژه تولید سلاح شیمیایی تشکیل داد

داعش

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک مقام اطلاعاتی بلندپایه عراق در بغداد گزارش داد: گروه تروریستی داعش در تلاش برای تولید سلاح شیمیایی بوده و یکی از شاخه‌های خود را به تولید چنین سلاح‌هایی اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک مقام بلندپایه اطلاعاتی عراق اظهار کرد: یک شاخه ویژه از جانبه گروه تروریستی داعش برای تولید سلاح‌های شیمیایی با استفاده از دانشمندانی از عراق و سوریه و همچنین دیگر کشورهای منطقه تشکیل شده است.

این در حالی است که گزارش شده تروریست‌های داعش توانسته‌اند چند کارشناس غربی به علاوه برخی اعضای متعلق به سازمان صنعتی سازی ارتش رژیم صدام در عراق را برای این هدف به کار بگیرند.

پیش از این مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه هشدار داده بود که داعش می‌تواند در حملات خود از سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیکی استفاده کند.

با وجود آنکه گزارش شده داعش پیش از این در میدان جنگ از گاز خردل استفاده کرده اما آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا درباره قابلیت‌های این تروریست‌ها برای تولید سلاح‌های شیمیایی پیچیده برای یک حمله تروریستی اظهار تردید کرده‌اند.

همزمان مقام‌های عراقی هشدار دادند: کنترل داعش بر مناطقی از عراق و سوریه به این تروریست‌ها پتانسل انجام آزمایش سلاح‌های شیمیایی را داده است.

نیروهای ارتش عراق به دلیل نگرانی از احتمال استفاده داعش از سلاح شیمیایی شروع به توزیع ماسک‌های گاز و لباس‌های ویژه میان سربازان خود کردند و اعلام شده که تاکنون 25 درصد از این نیروها به این ماسک‌ها مجهز شدند.

انتهای پیام

کد N1036222