رئیس کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد

اقتصاد دیجیتالی، جایگزین اقتصاد صنعتی

مجلس شوراي اسلامي,اقتصاد

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: امروزه اقتصاد صنعتی به سمت اقتصاد دیجیتالی در حال حرکت است.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: امروزه اقتصاد صنعتی به سمت اقتصاد دیجیتالی در حال حرکت است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، علی مروی در هجدهمین کنفرانس ملی دانشجویی مهندسی برق ایران عنوان کرد: ارتباط دانشگاه با صنعت، کارآفرینی در کسب و کار، ارائه نوآوری و ابتکارات صنعت برق استان و کشور از جمله اهداف این کنفرانس است.

وی اظهار کرد: امید کشور و انقلاب اسلامی ایران به دانشجویان بوده تا آ‌ن‌ها بتوانند در نظام و به خصوص در اقتصاد تحول ایجاد کنند.

مروی در خصوص بحث برق نیز تصریح کرد: تا سال 2020 حدود 25 میلیارد وسیله به اینترنت متصل خواهند شد که این اهمیت صنعت برق را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به این‌که «کمیسیون انرژی مجلس اهمیت زیادی به بحث اشتغال جوانان می‌دهد» گفت: اصلاح قوانین موجود و تنظیم قوانین جدید در خصوص رفع موانع تولید به همراه حمایت دولت از جمله اقدامات مجلس است.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: طبق آخرین مصوبه کمیسیون مجلس، قانون حمایت از صنعت برق کشور با محوریت استفاده از انرژی‌های نو مانند باد و خورشید با حمایت وزارت نیرو در دست پیگیری است.

وی با تاکید بر این‌که «در شرایط پساتحریم باید از حضور جوانان به همراه جذب سرمایه خارجی استفاده کنیم» خاطرنشان کرد: استفاده از توان داخلی به همراه جذب سرمایه خارجی می‌تواند انقلابی در صنعت کشور ایجاد کند.

مروی در ادامه تصریح کرد: جدایی از نفت، جلوگیری از خام‌فروشی و پیشرفت اقتصادی در تمام زمینه‌ها خواسته ملت ایران است که با تلاش جوانان میسر خواهد شد.

انتهای پیام

کد N1036105