مدیر اف.بی.آی: تهدیدی در مورد اجرای حملات مشابه پاریس در آمریکا وجود ندارد

آمريكا

مدیر اف.بی.آی گفت، خطر وقوع حمله‌ تروریستی در خاک آمریکا مشابه حمله‌ای که جمعه هفته قبل در شهر پاریس رخ داد، وجود ندارد و این دفتر تحقیقات خود را درباره فعالیتهای تروریستی احتمالی تشدید کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، "جیمز کومی"، مدیر اف.بی.آی و "لورتا لینچ"، دادستان کل آمریکا به دنبال افزایش نگرانی‌های امنیتی در این کشور بعد از کشته شدن 129 تن در حملات تروریستی جمعه گذشته در پایتخت فرانسه در خصوص تلاش‌های مبارزه با تروریسم آمریکا با خبرنگاران گفتگو کردند.

آنها اظهار کردند، مقام‌های آمریکا در حال همکاری نزدیک با همتایان فرانسوی خود بوده و در مورد هر گونه تهدید ایجاد شده در آمریکا تحقیق می‌کنند. کومی اظهار کرد: ما در حال حاضر اطلاعی از یک تهدید معتبر در خصوص وقوع حمله‌ای مشابه حملات جمعه گذشته در پاریس به دست نیاورده‌ایم و هیچ ارتباطی میان عاملان حملات پاریس و آمریکا مشاهده نکرده‌ایم.

کومی گفت: تهدیدها در داخل آمریکا عمدتا متمرکز بر اشخاص ناراضی هستند که برای انجام اقدامی خشونت آمیز به هدف حمایت از داعش الهام گرفته و تحت تاثیر تبلیغات فضای مجازی این گروه قرار گرفته‌اند. ما در طول سال جاری میلادی جلوی تعداد زیادی از این افراد را گرفته‌ایم.

مدیر دفتر اف.بی.آی آمریکا گفت، اف.بی.آی از زمان رخ دادن حملات در پاریس تحقیقات ضد تروریستی خود را تشدید کرده است. وی ادامه داد، این آژانس ده‌ها نفر را که دارای ریسک بالای انجام حملات "تقلیدی" تلقی شدند تحت تعقیب قرار داده است.

وی در اظهار نظر درباره قابلیت‌های اطلاعاتی آمریکا اظهار کرد: ما کامل نیستیم اما قابلیت‌های ما خوب است.

انتهای پیام

کد N1035981