بازداشت اعضای یک گروهک مرتبط با داعش در کویت

سیاسی

نیروهای امنیتی کویت ۶ نفر از اعضای یک گروهک را به اتهام پیوستن به تروریستهای داعش و حمایت مالی و تسلیحاتی از آنها بازداشت کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آلمان، وزارت کشور کویت با صدور بیانیه ای اعلام کرد: متهم ردیف اول دارای تابعیت لبنانی و مقیم کویت است که اعزام تروریست ها، حمایت های مالی و لوجستیکی از گروهک داعش را بر عهده داشته و یک پایگاه الکترونیکی در حمایت از داعش داشته است.

در این بیانیه آمده است: متهم ردیف اول به انجام معاملات تسلیحاتی و موشکی برای داعش و تماس دائم با سرکرده این گروهک تروریستی در سوریه اعتراف کرده است. وی همچنین به معاملات تسلیحاتی در اوکراین و انتقال سلاح ها به ترکیه و سپس به تروریست های داعش، چاپ تمبر و طراحی مهر با شعار داعش و انتقال پول به حساب هایی در ترکیه و سوریه اقرار کرده است.

متهم ردیف اول ضمن لو دادن ۵ نفر از همدستان خود در داخل کویت، از وجود ۴ نفر دیگر در خارج کویت که از داعش حمایت می کنند، خبر داد. گفتنی است، چندی پیش حمله یک عامل انتحاری با تابعیت سعودی به مسجد شیعیان کویت در منطقه «الصوابر» به شهادت ۲۷ نمازگزار و زخمی شدن بیش از ۲۲۰ تَن دیگر انجامید.

گروهک داعش در بیانیه‌ ای این حمله تروریستی را برعهده گرفت. بر اساس بیانیه داعش «ابو سلیمان الموحد» نام تروریستی است که کمربند انفجاری خود را بین نمازگزاران در مسجد امام صادق (ع) منفجر کرد.

کد N1035770