شفیعی خبر داد: تشکیل 3 کمیته تخصصی در کمیسیون امنیت‌ملی برای نظارت برجام

توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام ,مجلس نهم

تسنیم نوشت: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس از تشکیل 3 کمیته تخصصی در این کمیسیون برای نظارت بر حُسن اجرای برجام خبر داد.

نوذر شفیعی، از تشکیل 3 کمیته تخصصی در این کمیسیون برای نظارت بر حُسن اجرای برجام خبر داد و گفت: با توجه به اینکه تشکیل "کمیته رصد" در کمیسیون امنیت‌ملی برای نظارت بر حُسن اجرای برجام منتفی شده و تمامی اعضای کمیسیون بر برجام نظارت می‌کنند، بنابراین 3 کمیته تخصصی فنی، اقتصادی و دفاعی برای نظارت بر حُسن اجرای برجام در این کمیسیون تشکیل شده است.

وی در تشریح برنامه‌های کمیسیون امنیت‌ملی مجلس برای نظارت بر برجام، اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و نظر اعضای کمیسیون امنیت‌ملی مجلس مقرر شده که از مسئولان ذیربط، نهادها و مؤسساتی نظیر کشتیرانی، بیمه، بانک‌ها و نفت که با تحریم‌ها مرتبط هستند، برای حضور در کمیسیون دعوت کنیم تا میزان و چگونگی لغو تحریم‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی مجلس تصریح کرد: دعوت از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و نیز محمدجواد ظریف و وزیر امور خارجه، در راستای نظارت بر برجام در دستور کار اعضای کمیسیون امنیت‌ملی مجلس قرار دارد که در آینده نزدیک انجام می‌شود.

شفیعی تأکید کرد: کمیسیون امنیت‌ملی مجلس طبق قانون وظیفه نظارت بر حُسن اجرای برجام را بر عهده دارد که در این راستا، گزارش آن هر شش ماه یک بار تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: گزارش کمیته‌های تخصصی کمیسیون امنیت‌ملی مجلس برای نظارت بر برجام نیز هر شش ماه یک بار تقدیم اعضا و هیئت‌رئیسه کمیسیون می‌شود.

27220

کد N1034519

خواندنی از سراسر وب