دومین محموله تسلیحاتی آمریکا برای شورشیان سوری

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد، محموله جدیدی از مهمات و تجهیزات را به دست گروه‌های عرب مخالف سوری رسانده است. این در حالی است که پنتاگون تایید این اخبار را رد کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مارک تونر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر این که آیا محموله دومی از مهمات به گروه‌های عرب سوریه اخیرا فرستاده شده است یا خیر، گفت: بر این باورم که این مساله درست است، محموله دومی وجود داشته است.

پیشتر رسانه‌های داخلی و بین‌المللی به نقل از منبعی در وزارت دفاع آمریکا گزارش داده بودند که آمریکا محموله دومی از مهمات و تجهیزات را برای مبارزه با داعش به ائتلاف مخالفان سوریه رسانده است. این منبع در وزارت دفاع که خواست نامش فاش نشود، تصریح کرد: ما گفته بودیم که مجددا ائتلاف عرب‌های سوریه را هر چقدر که پیشروی‌های بیشتری را حاصل کنند، مجهز می‌کنیم و ما شاهد این هستیم که آنها پیشروی‌های شگفت‌آوری را علیه داعش رقم زده‌اند و این اطلاعات بدین معناست که عملا مخالفان عرب سوریه مجهز شده‌اند.

با وجود این که تونر این مساله را تایید کرده است، اما الیسا اسمیت، سخنگوی پنتاگون در پاسخ به سوالی از آناتولی پیرامون صحت گزارش‌های رسانه‌ها، این مساله را رد یا تایید نکرد و گفت: با توجه به دلایل امنیتی عملیاتی، نمی‌توان هیچ گونه جزئیاتی در آینده در مورد عملیات تجهیز مجدد مخالفان سوریه بدهم.

وی تاکید کرد که ارائه کمک‌ها به هر یک از گروه‌های مخالف با توجه به عملکرد در میدان نبرد صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

کد N1034465