/پسابرجام و اصول سیاست خارجی و انقلاب اسلامی/

آصفری: حل مسائل داخلی ایران از مسیر بهبود روابط ایران و آمریکا نمی‌گذرد

ایران و آمریکا

عضو کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس گفت: اگر از فرصت‌هایی که در پسابرجام ایجاد می‌شود به درستی استفاده کنیم می‌توانیم از این گردنه به خوبی عبور کنیم.

عضو کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس گفت: اگر از فرصت‌هایی که در پسابرجام ایجاد می‌شود به درستی استفاده کنیم می‌توانیم از این گردنه به خوبی عبور کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدحسن آصفری در نشست پسابرجام و اصول سیاست خارجی و انقلاب اسلامی در دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به برخی زمزمه‌ها مبنی بر اینکه پس از برجام دیگر سیاست‌های حمایت از مقاومت اسلامی، حزب‌الله و استکبارستیزی کمرنگ خواهد شد و مرگ بر آمریکا نباید گفته شود، اظهار کرد: در جلسه‌ای که با تیم هسته‌ای در روند بررسی برجام داشتیم، آنها به صراحت اعلام کردند که دست از مبارزه با استکبار، رژیم صهیونیستی و یا حمایت از جنبش مقاومت برداریم.

وی ادامه داد: زمزمه‌هایی که در رابطه با کنار گذاشتن سیاست مقاومت پس از برجام شنیده می‌شود نه در توافق آمده و نه اگر می‌آمد کسی آن را می‌پذیرفت.

آصفری تصریح کرد: باید نگاه کنیم چه فرصت‌هایی در پسابرجام به وجود آمده و از آنها به درستی استفاده کنیم در این صورت می‌توانیم از این گردنه به خوبی عبور کنیم.

وی بر وحدت ملی در پسابرجام تاکید کرد و افزود: در حال حاضر توافق تصویب شده و باید به دنبال اجرای درست آن باشیم. نباید به گونه‌ای رفتار کنیم که همه تخم‌مرغ‌ها را در یک سبد بگذاریم. از جمله فرصت‌های پس از برجام توجه به غرب آسیاست که بخش عظیمی از انرژی در منطقه از آن عبور می‌کند. با توجه به این مساله است که می‌بینیم غرب به اجرا شدن توافق بیشتر از ما نیاز دارد. آمریکایی‌ها برای پیاده کردن سیاست خود در روسیه و چین نیاز بر اجرای برجام دارند.

آصفری ادامه داد: جایگاهی که امروز ایران در منطقه به دست آورده ارزشمند است و نفوذ ما در سوریه، یمن، لبنان، بحرین بسیار قابل توجه و استراتژیک است.

این نماینده مجلس گفت: اینکه فکر کنیم حل مسائل داخلی، اقتصاد، سیاست لزوماً از مسیر ارتباط با آمریکا و ایجاد سفارت و بالا بردن پرچم این کشور در ایران است، اشتباهی بزرگ است. آنها با فشار و ناز و کرشمه دنبال به دست آوردن جایگاهشان در ایران هستند و هیچ نشانه‌ای از کنار گذاشتن سیاست خصومت با ایران از سوی آمریکا دیده نمی‌شود.

ادامه دارد...

کد N1034340