فرود اضطراری 2 هواپیمای فرانسوی در پی تهدید بمب‌گذاری

خطوط هواپیمایی ایرفرانس تائید کرد، دو فروند از هواپیماهایش از واشنگتن و لس‌آنجلس به مقصد پاریس مجبور شدند به خاطر تهدیدهای بمب‌گذاری در شهر هالیفاکس کانادا و سالت لیک سیتی، مرکز ایالت یوتا آمریکا فرود بیایند و به دنبال آن تمامی مسافران تخلیه شده و ماموران پلیس و اف.بی.آی در حال تحقیق و بررسی هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی راشاتودی، خطوط هواپیمایی ایرفرانس در بیانیه‌ای تائید کرد: پروازهای AF055 و AF065 به خاطر دریافت تهدیدهای بمب‌گذاری کمی پس از بلند شدن از روی زمین مجبور به فرود اضطراری شدند.

در این بیانیه آمده است: ایرفرانس به عنوان یک اقدام پیشگیرانه و برای انجام تمامی بازرسی‌های امنیتی لازم یک سری مقررات امنیتی اعمال کرده و تصمیم گرفت تا خواستار فرود اضطراری این دو هواپیما شود. مقامات محلی در حال انجام بازرسی دقیق و کامل هواپیما، مسافران و بارها هستند. این تحقیقات باعث خواهد شد تا مقامات منبع این تماس تلفنی را شناسایی کنند.

پرواز AF055 از واشنگتن به مقصد پاریس در شهر هالیفاکس، مرکز استان نووا اسکوشیا در کانادا فرود آمد. این هواپیما 262 سرنشین و خدمه پرواز داشت.

مقامات استان نووا اسکوشیا اعلام کردند: تمامی مسافران با موفقیت از هواپیما خارج شده و ماموران پلیس به منظور شناسایی مواد منفجره با سگ‌های تعلیم‌دیده پلیس وارد هواپیما شده و درحال تحقیق و بازرسی هستند.

سخنگوی فرودگاه هالیفاکس گفت: تمامی مسافران و خدمه این هواپیما به منطقه امنی در ترمینال فرودگاه منتقل شده‌اند.

در همان زمان پرواز AF065 از لس‌آنجلس به مقصد پاریس به خاطر تهدید بمب‌گذاری در سالت لیک سیتی فرود آمد. این هواپیما 497 مسافر و خدمه داشت.

به گفته مقامات این فرودگاه، تمامی مسافران و خدمه از هواپیما خارج شده و پلیس درحال بازرسی هواپیما است.

هنوز مشخص نیست که چه کسی مسئول این تهدید بمب‌گذاری است.

ماموران اف.بی.آی در صحنه حضور یافته و درحال بررسی هستند.

انتهای پیام

کد N1034242