دیوید کامرون: باید در مناطق تحت تصرف داعش با این گروه جنگید

سوريه,انگليس,داعش

نخست‌وزیر انگلیس امروز (سه شنبه) در سخنانی با بیان اینکه باید در میدان با داعش جنگید، عنوان داشت، باید خطر مرتبط ساختن تروریسم با اسلام را برجسته ساخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس در سخنانی در پارلمان کشورش گفت: باید برای رهایی از داعش کاری کرد. نیروهای ائتلاف 30 درصد مناطق تحت تصرف داعش را هدف قرار داده‌اند. ما جان جهادی، تروریست داعشی را کشتیم. برای حفاظت از مردم انگلیس باید برای رهایی از رادیکالیسم کاری کنیم.

وی افزود: در سال گذشته نیروهای پلیس در کشور ما به صورت کارآمد عمل کردند. در هفته آتی نیز وضعیت امنیتی در کشور مورد بازنگری قرار می‌گیرد و ما توانایی‌های دستگاه‌های امنیتی را بیشتر می‌کنیم.

نخست‌وزیر انگلیس عنوان داشت: ما در راستای خشکاندن منابع حمایتی از تروریست‌ها عمل می‌کنیم. انگلیس هزینه خود را برای حفاظت از کشور دو چندان خواهد کرد. ما با تندروها چه اهل خشونت باشند چه نباشند، برخورد می‌کنیم، چراکه آنها اندیشه‌های رادیکالی را ترویج می‌دهند.

وی تصریح کرد: باید دلایل شکل گیری رادیکالیسم را حل کنیم. نمی‌توانیم بی طرف بمانیم. باید خطر ربط دادن میان تروریسم و اسلام را برجسته کنیم.

کامرون گفت: انگلیس بیشترین حامی مالی درخصوص مساله سوریه بود و ما حمایت خود را از ترکیه که میزبان دو میلیون آواره سوری است، بیشتر خواهیم کرد. اما تمامی این مسائل نمی‌توانند جایگزین راه حل سیاسی باشند.

وی افزود: موارد اختلافی در مورد سوریه وجود دارد، اما پیشرفتی هم در حل و فصل بحران این کشور حاصل شده است. ما حمایت از آوارگان را بیشتر خواهیم کرد. اما آیا ما کار کافی را برای مقابله با داعش انجام داده‌ایم؟ ما باید با داعش در میدانی که در آن حضور دارد، بجنگیم. اما داعش فقط در عراق نیست و در سوریه نیز هست.

کامرون تصریح کرد: داعش عملیات خود را از شهر رقه سوریه سازماندهی می‌کند. ما باید عملیات خود را علیه داعش بیشتر کنیم. امیدوارم که اعضای پارلمان قویا از ما در اتخاذ تصمیم‌ها حمایت کنند.

انتهای پیام

کد N1033252