101 روز تا انتخابات

مهمترین اخبار انتخاباتی امروز

انتخابات,احزاب,اصلاح‌طلبان,اصولگرايان,انتخابات مجلس دهم

همایش آموزشی مجریان انتخابات از سوی وزارت کشور با هدف طرح مسائل حقوقی، امنیتی و اجرایی مرتبط با انتخابات در استان‌های کشور برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این همایش‌ها تاکنون در تعدادی از استان‌ها برگزار شده است و با برگزاری همایش در همدان، دوره آموزشی 24 استان به اتمام می‌رسد که کل این همایش‌های استانی تا 27 آذرماه به پایان می‌رسد.

هدف اصلاح‌طلبان بازگرداندن مجلس به جایگاه اصلی خود است

حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا قائم‌مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی با اشاره به این‌که «هر دو جریان سیاسی اصلاح‌طلب و اصولگرا دارای سه طیف هستند» گفت: تلاش کرده‌ایم که وحدت اصلاح‌طلبان به گونه‌ای تامین شود که نه کسی حذف شود و نه کار به دست طیف تندرو باشد.

وی با استقبال از ایجاد تشکل‌های جدید اصلاح‌طلب اظهار کرد: با وجود اختلاف دیدگاه با این احزاب جدید، در حال همکاری با آنها هستیم.

وی همچنین درباره جایگاه حزب کارگزاران سازندگی در جریان اصلاحات گفت: اکثریت اعضای حزب کارگزاران تمایلی به اصلاح‌طلبی دارند بنابراین فعلاً در جریان اصلاح‌طلبی می‌گنجند، اما این تمایل دائمی نیست.

دوره آموزشی مجریان انتخابات تا 27 آذر به پایان می‌رسد

علی پورعلی مطلق دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: همایش آموزشی مجریان انتخابات سه استان مرکزی، لرستان و همدان برگزار می‌شود.

وی با بیان این‌که «این همایش از فردا به مدت دو روز برگزار می‌شود» افزود: در این همایش بیش از 165 نفر از بخشداران و فرمانداران این سه استان شرکت می‌کنند.

وی همچنین اظهار کرد: در این همایش مسائل حقوقی، امنیتی و اجرایی مرتبط با انتخابات مطرح می‌شود. اعضای ستاد انتخابات کشور به عنوان مدرس در این همایش حضور می‌یابند و جلسه پرسش و پاسخ هم برگزار می‌شود.

انتخابات با نشاط در گرو مشارکت همه گروه‌های سیاسی است

استاندار فارس اعتقاد دارد که برگزاری انتخاباتی با نشاط و با حضور گسترده مردم در گرو حضور و مشارکت همه گروه‌ها و سلایق سیاسی است.

سیدمحمدعلی افشانی در جلسه شورای اداری استان فارس گفت: زمانی می‌توان با فساد اداری که موریانه‌وار بخش‌های مختلف را در می‌نوردد مبارزه کرد که مجلس توانمند داشته باشیم، مجلسی که بتواند مدیران را بازخواست کند و این تنها زمانی ممکن خواهد بود که همه افراد نقش خود را در جامعه به‌خوبی و براساس وظیفه عمل کنند.

استاندار فارس گفت: باید از هم‌اکنون شرایط به شکلی باشد که مردم اعتماد کنند و بیش از گذشته پای صندوق‌های رای آمده و انتخاباتی سالم و باشکوه را رقم بزنند.

بی‌طرفی مسئولان دستگاه‌های اجرایی در انتخابات

فرماندار خاتم ضمن دعوت به حضور حداکثری مردم در انتخابات، بی‌طرفی مسئولان دستگاه‌های اجرایی در این امر مهم را خواستار شد.

محمدزاده رحمانی در شورای اداری شهرستان خاتم اظهار کرد: وقتی می‌گوییم بی طرفی مسئولین دولتی، منظورمان فقط قوه مجریه نیست، بلکه تمامی دستگاه‌ها و نهادهایی است که از بودجه و امکانات بیت‌المال استفاده می‌کنند که باید اصل بی‌طرفی را رعایت کنند تا به اعتماد مردم آسیبی وارد نشود.

کاندیداهای شرکت‌کننده در انتخابات نقشی در اشتغال ندارند

استاندار خراسان شمالی گفت: کاندیداهای شرکت کننده در انتخابات مجلس هیچ نقشی در تقسیمات کشوری، اشتغال و اعتبارات ندارند.

سیدعلی اکبر پرویزی در نشست با اعضای شوراهای شهر و روستا و دهیاران شهرستان شیروان با اشاره به اینکه تعدادی از کاندیداهای انتخابات مجلس وعده‌هایی در خصوص ایجاد اشتغال به مردم می دهند، تاکید کرد: این صحبت‌ها فقط در حد وعده و وعید است و آن‌ها نمی‌توانند نقشی در این زمینه داشته باشند.

انتهای پیام

کد N1033040