دبیر ستاد انتخابات کشور:

دوره آموزشی مجریان انتخابات تا 27 آذر به پایان می‌رسد

انتخابات,ستاد انتخابات كشور,انتخابات مجلس,انتخابات مجلس دهم

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: همایش آموزشی مجریان انتخابات سه استان مرکزی، لرستان و همدان برگزار می‌شود.

علی پورعلی مطلق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این که این همایش از فردا به مدت دو روز برگزار می‌شود افزود: در این همایش بیش از 165 نفر از بخشداران و فرمانداران این سه استان شرکت می‌کنند.

وی همچنین اظهار کرد: در این همایش مسائل حقوقی، امنیتی و اجرایی مرتبط با انتخابات مطرح می‌شود. اعضای ستاد انتخابات کشور به عنوان مدرس در این همایش حضور می‌یابند و جلسه پرسش و پاسخ هم برگزار می‌شود.

مدیر کل دفتر انتخابات وزارت کشور در ادامه با اشاره به اینکه کلید واژه‌ در این انتخابات قانون مداری و مسلح بودن مجریان انتخاب به قانون است گفت: برای اینکه میزان تسلط مجریان انتخابات به قانون را ارزیابی کنیم. پس از برگزاری این همایش، از مجریان آزمون خواهیم گرفت.

پورعلی مطلق در پایان با بیان اینکه با برگزاری همایش در همدان، دوره آموزشی 24 استان به اتمام می‌رسد خاطر نشان کرد:‌ بعد از همایش همدان، همایش استان فارس برگزار می‌شود و پس از آن هم همایش استان تهران، با حضور مجریان انتخابات سه استان تهران، البرز و قم برگزار می‌شود. دوره‌ی آموزشی سایر استان‌ها هم تا 27 آذر ماه به پایان می‌رسد.

انتهای پیام

کد N1032777