بعیدی نژاد: مذاکره برای اجرای به موقع برجام به خوبی پیش می‌رود

تسنیم نوشت: رئیس تیم کارشناسی مذاکره کننده ایران مهمترین دستور کار مذاکره کنندگان ایران را فراهم کردن مقدمات اجرای به موقع برچام در چارچوب دیدگاه‌‌های رهبر انقلاب ذکر کرد.

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، «حمید بعیدی نژاد» رئیس تیم کارشناسی مذاکره کننده ایران در صفحه اینستاگرام خود نوشت: بعد از عبور از « مرحله تصویب » مذاکرات برای آماده سازی اجرای تفاهم هسته ای در تمامی سطوح با جدیت ادامه دارد.مذاکراتی کماکان سخت و فشرده که باید با صبر و دقت انجام گیرند.
وی افزود: آقای دکتر ظریف با همتای آمریکایی خود، معاونین سیاسی در قالب کمیسیون مشترک و تیمهای کارشناسی چندین دور مذاکره داشته اند. در کنار مذاکرات با اعضای پنج بعلاوه یک، مذاکرات با آژانس از یک طرف و مذاکرات جداگانه با کشورهای روسیه و چین هم ادامه دارد.

بعیدی نژاد نوشت: مهمترین دستور کار تیم مذاکره کننده هسته ای فراهم ساختن تمامی مقدمات لازم برای اجرای به موقع برجام در پرتو تامین نقطه نظرات نهادهای عالی کشور به ویژه اجرای نقطه نظرات مقام معظم رهبری می باشد. خوشبختانه می توان گفت تا این لحظه روند هماهنگی با اعضای 1+5 و آژانس از یک طرف و مذاکرات با کشورهای روسیه و چین به نحو خوبی در جریان هستند و این امیدواری وجود دارد که با ادامه همین روند رو به جلو و مثبت بتوانیم به امید خدا تا قبل از پایان سال میلادی در همه زمینه های مذاکرات با موفقیت روبرو شویم و شاهد آغاز اجرای عملی تفاهم هسته ای باشیم.

رئیس تیم کارشناسی مذاکره کننده ایران خاطرنشان کرد: اهمیت و پیچیدگی این دور از مذاکرات بر هیچ کس پوشیده نیست و کماکان به توجه و دعای مردم عزیزمان در عبور از این مرحله سخت احتیاج داریم.

52261

کد N1032396