آیت الله صافی گلپایگانی:حرکت اربعین حسینی در معرض دید همه جهان است

سیاسی

آیت الله «لطف الله صافی گلپایگانی» از مراجع تقلید حرکت پیاده روی اربعین حسینی را حرکتی الهی ذکر کرد که در معرض دید همه جهان است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، او روز دوشنبه در دیدار جمعی از مسئولان موکب بزرگ حضرت معصومه (س) بیان داشت: برنامه اربعین و عزاداری برای سید و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) برنامه ای است که از توصیف و تعریف آن قاصر هستیم و هر چه عالمان کتاب و مقاله بنویسند و دانشمندان و سخنرانان بگویند و سخنرانی کنند، باز هم در برابر عظمت این برنامه ، قلم ها و زبان ها ناقص است.

وی با اشاره به عظمت روزافزون برنامه های عزاداری حضرت امام حسین (ع) افزود: روز به روز بر عظمت این برنامه ها افزوده می شود و هر جا که دشمنان اراده معارضه با این برنامه ها را داشته باشند منکوب می شوند همانطور که برنامه سال 93 از قبل با عظمت تر برگزار شد و امید است برنامه امسال از سال گذشته عظیم تر باشد.

آیت الله صافی گلپایگانی در بخش دیگری از توصیه های خود به خادمان برنامه اربعین حسینی بیان داشت: بدانید وارد شدن به این راه، کمال سعادت برای انسان است و کوچک ترین قدم در این راه، بسیار بزرگ است.

وی ادامه داد: این حرکت، الهی است که در معرض دید همه جهان است و کسانی که توفیق بزرگ خدمت به این برنامه را پیدا کرده اند باید قدر خود را بدانند و به خود ببالند و سعی کنند به بهترین وجه در خدمت این حرکت بزرگ الهی باشند.

این مرجع تقلید متخلق بودن به اخلاق حسینی را از ویژگی های مهم خادمان اربعین دانسته و بیان داشت: همه کسانی که در این برنامه عظیم توفیق خدمتگزاری دارند باید ارتباط خود با اهل بیت(ع) به خصوص حضرت سیدالشهدا(ع) را بیشتر کنند.

وی گفت: مساله اربعین هر چه بیشتر تعظیم و تکریم شود، اسباب رضایت خاطر امام زمان (عج) بیشتر فراهم می شود.

انتهای پیام

کد N1031954