در تذکر نماینده‌ تهران به رئیس جمهور مطرح شد؛

انتقاد از تاخیر در ارسال پیام تسلیت به حملات تروریستی در لبنان

سیاسی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از اقدام رئیس‌جمهور در تاخیر در ارسال پیام تسلیت به مقامات دولت لبنان به خاطر حادثه بمب‌گذاری در این کشور انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور قرائت شد.

بر این اساس، نادر قاضی‌پور و علیرضا محجوب در تذکری به رئیس‌جمهور خواستار اجرای اقدامات لازم برای حفظ ارزش پول ملی کشور شدند.

در ادامه، محمدسعید زمانیان نماینده مردم شهرکرد در تذکری به رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش از عدم پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان آموزش و پرورش انتقاد کرد.

ایرانپور نماینده مردم مبارکه نیز در تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار جلوگیری از توزیع مرکبات رنگ‌شده در کشور شد. در تذکری به وزیر رفاه نیز خواستار پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان فولاد شد.

حلیمه عالی نماینده مردم زابل نیز در تذکری به وزیر ارتباطات، از عدم آنتن‌دهی خطوط تلفن همراه در سیستان انتقاد کرد و در تذکری به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به حذف یارانه افراد مستمند در سیستان انتقاد کرد.

مهرداد بذرپاش در تذکری به رئیس‌جمهور بر لزوم دقت در به‌کارگیری الفاظ تاکید کرد. در تذکری به وزیر اقتصاد نیز خواستار ساماندهی اوضاع بورس شد.

علاوه بر این در تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار ارائه توضیح در خصوص علت عدم تعیین تکلیف مردم و ارائه وعده‌های بی‌جا در اعطای وام خرید خودرو شد.

حسین طلا، بیژن نوباوه و ضرغام صادقی نیز در تذکری به وزیر راه، بر ضرورت نوسازی تجهیزات فرودگاهی تاکید کردند.

آلیا نماینده تهران و ضرغام صادقی نماینده شیراز نیز در تذکری به رئیس‌جمهور خواستار اتخاذ تدبیر برای پرداخت مطالبات خانواده‌های شهدا و جانبازان شدند.

همچنین نادر قاضی پور، محمد دهقان، ضرغام صادقی و علیرضا محجوب در تذکری به رئیس‌جمهور بر لزوم توجه به تولید ملی و خرید لوله‌های نفتی و گازی داخلی به جای واردات تاکید کردند.

حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر و ضرغام صادقی نماینده شیراز در تذکری به وزیر امور خارجه، خواستار پیگیری حقوق جان‌باختگان فاجعه منا شدند.

زهره طبیب‌زاده نیز در تذکری به رئیس‌جمهور از تاخیر در ارسال پیام تسلیت به شهدای لبنان و تعجیل در ارسال پیام تسلیت به جان‌باختگان حملات پاریس انتقاد کرد.

امیر خجسته نیز در تذکری به وزیر بهداشت بر لزوم جلوگیری از ایجاد انحصار در بازار دارو و اقلام پزشکی تاکید کرد.

نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه نیز در تذکری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، خواستار برخورد با سایت افکارنیوز به خاطر انتشار اخبار توهین‌آمیز به اقوام شد.

نمایندگان استان گیلان نیز در تذکری به رئیس‌جمهور خواستار تقویت مراودات بازرگانی با کشورهای حاشیه خزر شدند.

 

کد N1031230