نماینده اردکان در نطق میان دستور:

برای تقویت جایگاه عزتمند ایران باید وحدت و همدلی داشته باشیم

سیاسی

نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی گفت:برای تقویت جایگاه عزتمند منطقه‌ای و جهانی باید در صحنه داخلی نیز وحدت و همدلی با حل گره‌های باقیمانده سیاسی- اجتماعی تقویت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در نطق میان‌دستور گفت:متاسفانه منطقه و جهان که سخت به آتش افراطی گری، خشونت و تروریسم گرفتار شده، در این روزها شاهد رخدادهای تکان دهنده‌ای در لبنان و فرانسه بوده است. کشتار انسان‌های بی‌گناه و بی‌پناه در بیروت و پاریس علامت خطری است که نشان می‌دهد، تروریسم شرق و غرب نمی‌شناسد و از هر قومیت و ملیت و دین و مذهبی برای مبارزه با آزادی و عدالت و انسانیت سلاح می‌سازد.

نماینده مردم اردکان افزود: باید این خطر جهانی را در همه جا جدی گرفت و به نام اسلام و معنویت و رحمانیت و اعتدال گام‌هایی تازه در این راه برداشت. هشدارهای مدام مقام معظم رهبری درباره خطر داعش و پیشنهاد ریاست محترم جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل برای ساختن جهانی "عاری از خشونت و افراط" را بار دیگر مدنظر قرار دهیم.

نماینده اصلاح طلب مجلس ادامه داد: باید نعمت امنیت را در کشور قدر بدانیم و از "تدبیر" و "امید" به عنوان دو مؤلفه دولت برای مواجهه با مشکلات و تنگناهای گوناگون به جد حمایت کنیم.

وی گفت:سیاست موفق دولت با هدایت‌های رهبری معظم را در دور کردن سایه جنگ از کشور که بحمدالله مورد حمایت مراجع محترم و رضایت اکثریت چشمگیر مردم است، به عنوان نمایندگان ملت پاس بداریم و کمک کنیم که دولت محترم با همکاری همه قوای کشور مسیر رونق اقتصادی، دفاع از آزادی‌های قانونی و حقوق شهروندی، حاکمیت قانون و مبارزه با فساد فراگیر، توسعه همه جانبه و بهبود معیشت مردم با موانع کمتری پیش رود.

تابش اظهار داشت: ما علاوه بر ایجاد محیطی که رشد فضائل اخلاقی و معنوی مردم را باعث شود، باید زندگی مردم را تامین کنیم و پاسخگوی نیازهای مردم باشیم و اگر غفلت کنیم و به مسائل، آسیب‌ها و تهدیدهای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی توجه نکنیم و از ضرورت مشارکت مردم در همه امور و حقوق اساسی آنها غافل شویم باید بدانیم که راه را بر نارضایتی‌های نخبگان و مردم باز می‌کنیم و عملاً آرمان‌های والای حضرت امام (ره) و میراث شهیدان سرافراز کشور را به بوته فراموشی می‌سپاریم.

وی افزود: ما باید به پایین بودن سرمایه اجتماعی و امید و اعتماد مردم، به رکود و بی رونقی در اقتصاد، به غول خفته بیکاری بویژه بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی، به خروج مغزهای کشور، به درجه رشد اعتیاد و طلاق و حاشیه نشینی به عنوان مخاطرات جدی پیش رو نگاه کنیم.

نماینده مردم اردکان در مجلس تاکید کرد: برای تقویت جایگاه عزتمند منطقه‌ای و جهانی که در عرصه حیات خارجی و در سایه مجاهدت‌های فرزندان رشید ایران اسلامی به دست آمده است باید در صحنه داخلی نیز وحدت و همدلی با حل گره‌های باقیمانده سیاسی- اجتماعی، تقویت گردد و همه توان گروه‌ها، احزاب، جناح‌ها و نخبگان درخدمت سربلندی کشور و همبستگی ملی قرار گیرد. وحدت به معنی نبودن اختلاف نیست. بلکه به معنی رفع خشونت، رفع قانون شکنی و تلاش برای آزادی همه اندیشه‌ها، سلیقه‌ها و گرایش‌ها درچارچوب قانون است.

وی انتخابات پیش رو را مهمترین عرصه بروز وحدت و همبستگی و مشارکت ملی دانست و گفت: مشارکت بالای مردم در گروی رقابت آزاد جریان‌های سیاسی و بالا بودن انگیزه ورود همه شهروندان ذی صلاح به رقابت است.

این نماینده اصلاح طلب مجلس در ادامه تصریح کرد: سرمایه‌های انسانی و اجتماعی کشور ما در سطح منطقه در موقعیت ممتازی قرار دارد و باید با اتخاذ تدابیری عاقلانه، پایدار و جلب مشارکت‌های جهانی تبدیل به ثروت آفرینی و افزایش اقتدار ملی گردد واین امر با تهدید فعالان و نخبگان به انواع انگهای جدید و تهدید شخصیت‌های انقلابی و مؤثر در کشور و در عرصه بین المللی، مغایرت دارد.

 

 

کد N1029703