آیت‌الله مکارم‌شیرازی با محکومیت حوادث تروریستی:

اگر حمایت‌ها نبود، ریشه‌کن کردن داعش کاری نداشت

مرجع تقليد,آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي,تروريسم,عملیات تروریستی در پاریس

آیت‌الله مکارم‌شیرازی حوادث تروریستی دردناکی که در لبنان، بغداد، افغانستان و اخیراً در اروپا و فرانسه واقع شده را محکوم کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در ابتدای جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با بیان این‌که «ما همه این جنایات را محکوم می‌کنیم» تصریح کرد: به دنبال این حوادث و جنایات تمام اروپا در وحشت فرو رفته است، البته دامنه آن به جاهای دیگر و به غیر اروپا هم خواهد رسید.

وی یادآور شد: جمعیت داعش و تروریست‌ها به طوری که اهل اطلاع می‌گویند جمعیت زیادی نیستند، منتهی حمایت همه‌جانبه می‌شوند، اگر این حمایت‌ها نبود ریشه‌کن کردن آنها کار چندانی نداشت.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با محکوم کردن نفاق و دورویی غرب و آمریکا در ماجرای مبارزه با تروریسم، اظهار کرد: از یک طرف آمریکا عوامل خود را می‌فرستند تا آنها را آموزش دهند، از سویی دیگر عربستان و برخی کشورهای دیگر منطقه پول و سلاح در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهند. اسرائیل حمایت همه جانبه می‌کند، ترکیه نفت‌های غصبی آنها را می‌خرد و پول به آنها می‌دهد، اگر این حمایت‌ها نباشد آنها دوام و بقایی نخواهند داشت.

وی تاکید کرد: از عجایب روزگار این که بنیانگذاران این گروه‌ها این جنایات را محکوم می‌کنند، اینها در واقع خودشان را محکوم می‌کنند، آیا آنها از خواب بیدار می‌شوند تا ببینند این بلا دامنگیر خودشان شده و این ماری که پرورش داده‌اند خودشان را نیش می‌زند یا همچنان مسیر خود را طی می‌کنند؟

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: رژیم غاصب اسرائیل گفته دلیلی ندارد داعشی‌ها نابود شوند، البته آتش جنگ محدود به کشورهای اسلامی نخواهد شد و دامان شما را هم گرفته و بیشتر خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: امیدواریم غربی‌ها و کشورهایی که تروریست‌ها را حمایت و تجهیز کرده و می‌کنند سر عقل بیایند، دست از حمایت بردارند، اینها اگر حمایت نشوند به سرعت از بین می‌روند، منتهی وقتی با هواپیما بسته‌های سلاح و غذا برایشان می‌ریزند نفوذشان بیشتر می‌شود.

وی یادآور شد: امت اسلامی باید بیدار شود و دست به دست هم دهد، با هم متحد باشیم، اگر متحد باشیم ریشه کن کردن این تکفیری‌ها و تروریست‌ها برای ما مسلمانان مشکل چندانی ندارد، متاسفانه برخی کشورهای اسلامی از آنها حمایت همه جانبه می‌کنند.

انتهای پیام

کد N1029528