شوهانی: غرب برای مقابله با تروریسم به اجماع‌نظر برسد

عملیات تروریستی در پاریس

یک عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و فرانسه با محکوم کردن حادثه تروریستی شب گذشته در فرانسه بر لزوم اجماع نظر کشورهای غربی در مورد مقابله با تروریسم تاکید کرد.

احمد شوهانی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: کشته شدن انسان‌های بیگناه در فرانسه دردناک است و ما آن را محکوم می‌کنیم اما این اتفاق مظلومیت مردم سوریه را نشان داد که 3 سال است چنین تحرکات تروریستی در آنجا اتفاق می‌افتد.

وی افزود: حادثه تروریستی فرانسه حقانیت مواضع جمهوری اسلامی ایران را به غرب نشان داد که در این مدت به معضلات گوشزد می‌کرد، تروریسم زمانی به سراغ آنها هم می‌رود اما آنها تروریسم را چاق کردند و آن را در خاورمیانه تقویت کردند و اکنون به خطری برای خودشان تبدیل شده است.

نماینده مردم ایلام در مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران خودش قربانی تروریسم بوده و تنها کشوری است که مستقیما با داعش در افتاده ، یاد آور شد: به دلیل اقتداری که ایران دارد، امنیت ما برقرار است اما غربی‌ها علی رغم ادعاهایشان خیلی شکسته‌اند.

شوهانی با تاکید بر این که کشورهای غربی باید فکر اساسی برای مقابله با تروریست کنند ادامه داد: این اتفاقات نباید بهانه‌ای شود که غربی‌ها موج جدیدی برای تشدید فشار بر دولت سوریه ایجاد کنند، چرا که این وقایع حقانیت نظام سیاسی سوریه را هم نشان می‌دهد که چند سال است با داعش درگیر است؛ داعشی که خطری برای کل دنیای غرب است اما اتفاقی که در فرانسه افتاد خیلی معادلات را به هم می‌زند.

شوهانی با اشاره به تحرکات اخیر فرانسه در سوریه، اظهار کرد‌: اگر کشورهای غربی به لحاظ سیاسی در مورد سوریه به جمع بندی برسند و مسایل سیاسی آن را حل کنند و اجماع نظر پیدا کنند،‌ داعش عددی نیست بلکه این گروه ترورسیتی از خلاءهای موجود استفاده می‌کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان با اشاره به حمایت غرب و برخی کشورهای منطقه از جمله ترکیه و عربستان از داعش، گفت: این که عده زیادی افراد بی گناه کشته شوند در هر جای دنیا که باشد حادثه دردناکی است و نهایتا آنچه اهمیت دارد این است که کشورهای غربی چاره اساسی برای این امر بیاندیشند.

انتهای پیام

کد N1029162