۰
از سوی سردار جزایری اعلام شد؛

هشدار نسبت به سوء استفاده آمریکا و اروپا از حادثه پاریس

  • ۱۸بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، نسبت به هرگونه سوء استفاده آمریکا و هم‌پیمانان اروپایی از فاجعه پاریس و پیگیری سیاست‌های جنگ‌افروزانه هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سپاه نیوز، سردار سرتیپ پاسدار سیدمسعود جزایری، با محکومیت شدید جنایت داعش در پاریس اظهار داشت: حادثه خونین و تروریستی پاریس نشان داد اگر دولت فرانسه و دیگر حامیان غربی و منطقه‌ای تروریسم تکفیری از عقلانیت و آینده‌نگری لازم برخوردار بودند، وقوع چنین جنایتی در قلب اروپا را پیش‌بینی می‌کردند.

وی افزود: از همان ماه‌های نخست اقدامات تروریستی در سوریه و سایر کشورهای همجوار، ما تذکرات مکرر را به جامعه اروپا دادیم که تروریسم دامان آنها را خواهد گرفت و خواستیم مردم دولت‌هایشان را تحت فشار قرار دهند تا دست از حمایت تروریست‌ها در منطقه بردارند.

سردار جزایری با اشاره به جنایت اخیر تروریستی در لبنان تصریح کرد: انفجارهای پاریس و بیروت دو روی یک سکه هستند و جامعه جهانی انتظار دارد جبهه حامیان، تروریست‌های تکفیری - به ویژه آمریکا، فرانسه و دیگر دولت‌های غربی، از تناقض در رویکرد و رفتار دست برداشته و در قبال این جنایات موضع مشترک و واحدی اتخاذ کنند.

وی، جنایت داعش در پاریس را محصول حمایت نظام سلطه دانست و گفت: فرانسوی‌ها تاوان حمایت دولت خود از داعش و تروریسم تکفیری را پرداختند.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح، با هشدار نسبت به هرگونه سوء استفاده آمریکا و هم‌پیمانان اروپایی از فاجعه پاریس و پیگیری سیاست‌های غلط و جنگ‌افروزانه مانند آنچه پس از حوادث 11 سپتامبر بر مردم افغانستان و عراق گذشت، تصریح کرد: اکنون که طراحان بین‌المللی پیدایش داعش طعم تلخ تروریسم تکفیری را چشیده‌اند، بهتر است به طور واقعی به صحنه مبارزه با تروریسم پای نهاده و با قطع هرگونه حمایت و پشتیبانی از تروریست‌های تکفیری، زمینه را برای نابودی آنان فراهم آورند؛ چرا که مردم جهان از فرجام نسخه‌های دیگر آگاهند.

وی تأکید کرد: غربی‌ها در صورت تداوم حمایت‌ها از تروریسم تکفیری باید منتظر اعلام حالت فوق‌العاده در نقاط دیگر قاره اروپا باشند.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.