از سوی سردار جزایری اعلام شد؛

هشدار نسبت به سوء استفاده آمریکا و اروپا از حادثه پاریس

سیاسی

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، نسبت به هرگونه سوء استفاده آمریکا و هم‌پیمانان اروپایی از فاجعه پاریس و پیگیری سیاست‌های جنگ‌افروزانه هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سپاه نیوز، سردار سرتیپ پاسدار سیدمسعود جزایری، با محکومیت شدید جنایت داعش در پاریس اظهار داشت: حادثه خونین و تروریستی پاریس نشان داد اگر دولت فرانسه و دیگر حامیان غربی و منطقه‌ای تروریسم تکفیری از عقلانیت و آینده‌نگری لازم برخوردار بودند، وقوع چنین جنایتی در قلب اروپا را پیش‌بینی می‌کردند.

وی افزود: از همان ماه‌های نخست اقدامات تروریستی در سوریه و سایر کشورهای همجوار، ما تذکرات مکرر را به جامعه اروپا دادیم که تروریسم دامان آنها را خواهد گرفت و خواستیم مردم دولت‌هایشان را تحت فشار قرار دهند تا دست از حمایت تروریست‌ها در منطقه بردارند.

سردار جزایری با اشاره به جنایت اخیر تروریستی در لبنان تصریح کرد: انفجارهای پاریس و بیروت دو روی یک سکه هستند و جامعه جهانی انتظار دارد جبهه حامیان، تروریست‌های تکفیری - به ویژه آمریکا، فرانسه و دیگر دولت‌های غربی، از تناقض در رویکرد و رفتار دست برداشته و در قبال این جنایات موضع مشترک و واحدی اتخاذ کنند.

وی، جنایت داعش در پاریس را محصول حمایت نظام سلطه دانست و گفت: فرانسوی‌ها تاوان حمایت دولت خود از داعش و تروریسم تکفیری را پرداختند.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح، با هشدار نسبت به هرگونه سوء استفاده آمریکا و هم‌پیمانان اروپایی از فاجعه پاریس و پیگیری سیاست‌های غلط و جنگ‌افروزانه مانند آنچه پس از حوادث 11 سپتامبر بر مردم افغانستان و عراق گذشت، تصریح کرد: اکنون که طراحان بین‌المللی پیدایش داعش طعم تلخ تروریسم تکفیری را چشیده‌اند، بهتر است به طور واقعی به صحنه مبارزه با تروریسم پای نهاده و با قطع هرگونه حمایت و پشتیبانی از تروریست‌های تکفیری، زمینه را برای نابودی آنان فراهم آورند؛ چرا که مردم جهان از فرجام نسخه‌های دیگر آگاهند.

وی تأکید کرد: غربی‌ها در صورت تداوم حمایت‌ها از تروریسم تکفیری باید منتظر اعلام حالت فوق‌العاده در نقاط دیگر قاره اروپا باشند.

کد N1029002