راحیل شریف:

پاکستان اقدامات ویژه برای حفاظت از تسلیحات هسته‌ای انجام داده است

سیاسی

رئیس ستاد ارتش پاکستان در آستانه سفر به آمریکا در دیدار از «مرکز عالی پاکستان برای امنیت هسته‌ای» در مورد حفاظت از سلاح‌های هسته‌ای این کشور اطمینان داد.

 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «داون نیوز»، «راحیل شریف» رئیس ستاد ارتش پاکستان در دیدار از مرکز عالی پاکستان برای امنیت هسته ای (PCENS) در نزدیکی «اسلام آباد» با اظهار اطمینان در مورد حفاظت از سلاح‌های هسته‌ای گفت: اسلام‌آباد اقدامات امنیتی ویژه‌ای را برای حفاظت از سلاح‌های هسته‌ای خود انجام داده است که تأسیس این مرکز یکی از این موارد است.

وی به مقامات ارتش این کشور گفت که حفاظت از سلاح‌های هسته‌ای یک مسئولیت مقدس است و تلاش‌های اداره مرکز عالی پاکستان برای امنیت هسته‌ای در این خصوص قابل تقدیر است.

 وی افزود: این اداره از زمان تاسیس تا اکنون دوره های آموزشی متعددی را در راستای حفاظت از تسلیحات هسته ای برگزار کرده است.

 در واقع پاکستان اقدامات جامع و یکپارچه ای را برای حفاظت از تسلیحات هسته ای خویش انجام داده است که از جمله آنها اداره فرماندهی و کنترل تسلیحات هسته ای زیر نظر «نواز شریف» نخست وزیر این کشور را نیز می توان نام برد.

این  دیدار در حالی است که داون نیوز قبل از سفر رئیس ستاد ارتش پاکستان- که قرار است فردا ۱۵ نوامبر (۲۴ آبان) عازم آمریکا شود- در گزارشی اعلام کرده بود که راحیل شریف در این سفر هیچ گفت‌وگویی در مورد سلاح‌های هسته‌ای با مقامات «واشنگتن» نخواهد داشت.

گفته می‌شود که وزیر دفاع هند نیز همزمان با دیدار رئیس ستاد ارتش پاکستان در آمریکا حضور خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، اگر واشنگتن در این دیدار مسأله سلاح‌های هسته‌ای را مطرح کند، دولت اسلام‌آباد در پاسخ، روابط سرد پاکستان و هند و درگیری در مرزها بر سر مسئله کشمیر را مورد بحث قرار خواهد داد که سبب افزایش تولید سلاح هسته‌ای پاکستان شده است.

کد N1028318