آخرین گزارش و تصاویر از حملات تروریستی پاریس

مقام‌های شهر پاریس پایتخت فرانسه اعلام کردند در دستکم 7حمله تروریستی که شامگاه جمعه 13 نوامبر در این شهر روی داد، حدود 150 تن کشته شدند.

آخرین گزارش و تصاویر از حملات تروریستی پاریسمقام‌های شهر پاریس پایتخت فرانسه اعلام کردند در دستکم 7حمله تروریستی که شامگاه جمعه 13 نوامبر در این شهر روی داد، حدود 150 تن کشته شدند.

 

 

 

 

به گزارش وب سایت شبکه خبری العربیه، حدود 100 تن از کشته شدگان در سالن کنسرت باتاکلان که شاهد گروگان‌گیری بود، جان خود را از دست دادند. به دلیل شمار زیاد زخمی‌ها و وخامت وضعیت برخی از آن‌ها، احتمال بالا رفتن شمار کشته شدگان وجود دارد.

در همین حال فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه، وضعیت اضطراری در این کشور اعلام کرد و ارتش را به خیابان‌ها فراخواند.

خونبارترین حمله پاریس به سالن کنسرت باتاکلان در منطقه 11 پاریس روی داد. در این حمله شماری از افراد مسلح به این سالن حمله کرده و برای ساعاتی ده‌ها تن را به گروگان گرفتند. پس اذ آن‌که خبرها از تیراندازی مهاجمان تروریست به سمت گروگان‌ها منتشر شد، نیروهای مبارزه با تروریسم به سالن یورش بردند.

بنا بر اعلام منابع پلیس فرانسه، در این سالن حدود 100 گروگان و 3 تروریست کشته شدند. شاهدان عینی نجات یافته می‌گویند که گروگان گیران همزمان با فریاد «الله اکبر» به سمت گروگان‌ها شلیک می‌کردند. بنا بر این گفته‌ها، مهاجمان فریاد می‌زدند: «این پاسخی است به آن‌چه که شما علیه برادرانمان در سوریه انجام می‌دهید.»

فرانسه از کشورهایی است که خواهان کناره‌گیری بشار اسد از قدرت در سوریه است. این کشور همچنین عضو ائتلاف بین‌الملل علیه گروه دولت اسلامی موسوم به داعش است.

سلسله حملات پاریس با تیراندازی به رستورانی در منطقه 10 در شرق پاریس آغاز شد. پس از آن دو حمله انتحاری در ورودی‌های استادیوم «استادیو فرانس» همزمان با برگزاری مسابقه فوتبال دوستانه تیم‌های ملی فرانسه و آلمان روی داد. فرانسوا اولاند در میان تماشاگران در استادیوم حضور داشت که پس از انفجارها، تحت تدابید شدید امنیتی به ساختمان وزارت کشور منتقل شد تا ریاست کمیته بحران را در دست گیرد.

حمله دیگری به مرکز تجاری پاریس روی داد که طی آن شماری از افراد مسلح به سمت مردم تیراندازی کردند. پلیس فرانسه اعلام کرد که شماری از تروریست‌های فراری را تحت تعقیب قرار داده و از مردم خواست در صورت داشتن اطلاعاتی در این باره، مسئولان ذی‌ربط را در جریان بگذارند.

پس از حملات پاریس، فرانسوا اولاند سفر خود را به ترکیه به منظور شرکت در نشست سران گروه بیست لغو کرد. او همچنین در سخنانی گفت که فرانسه وضعیت اضطراری اعلام می‌کند و مرزها را می‌بندد.

پس از این سخنرانی، تلویزیون فرانسه اعلام کرد که آقای اولاند ارتش را برای تامین امنیت پاریس فرا خواند.

رئیس جمهوری فرانسه در سخنرانی خود گفت که: «می‌دانیم منشا این تروریسم کجاست. این خطر از خارج وارد مرزهای ما می‌شود.»

او گفت: «ما می‌دانیم که این جنایتکاران از کجا آمده‌اند، باید به قربانیان و خانواده‌هایشان فکر کنیم و علیه هراس‌افکنی متحد باشیم. نگذاریم ما را بترسانند. ترس وجود دارد اما ما ملتی هستیم که از خودمان دفاع می‌کنیم.»

اولاند با بیان این‌که دولت فرانسه جلسه‌ای فوق‌العاده برگزار خواهد کرد، گفت که نیروهای امنیتی در حال برنامه ریزی برای اجرای طرح امنیتی در پاریس هستند.

52310

کد N1028210