سوریه؛ محور دیدارهای جان کری در وین

سوريه

در آستانه برگزاری دومین کنفرانس بین المللی وین، وزیر خارجه آمریکا با فرستاده سازمان ملل به سوریه و وزرای خارجه عربستان و ترکیه درباره بحران سوریه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری البوابه، جان کری، وزیر خارجه آمریکا جمعه شب با استفان دی‌میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه دیدار و گفتگو کرد.

جان کربی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که دیدار کری و دی‌میستورا به بررسی مجدد موضوعات متعددی که در نشست وین مطرح می‌شود، اختصاص یافت.

کربی افزود: دو طرف در مورد لزوم ادامه تلاش‌ها در راستای دستیابی به یک راه‌حل سیاسی موفق در مورد سوریه که مبتنی بر بیانیه ژنو 2012 باشد، توافق دارند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین با عادل الجبیر، همتای عربستانی خود درباره سوریه و مسائل اصلی نشست امروز(شنبه) در وین گفتگو کرد.

کری با فریدون سنیرلی اوغلو، وزیر خارجه ترکیه نیز دیدار و درباره نشست امروز وین، دستیابی به راه حلی انتقالی در سوریه و تشکیل دولت انتقالی که نیازهای مردم سوریه را برآورده سازد، گفتگو کردند.

همچنین دو طرف اقداماتی را که تاکنون ائتلاف آمریکایی ضد داعش برای مقابله با این گروه تروریستی در سوریه و عراق انجام داده، بررسی کردند.

از سوی دیگر برخی رسانه‌ها از دیدار وزیران خارجه ترکیه، عربستان و قطر در حاشیه نشست امروز وین خبر می‌دهند.

انتهای پیام

کد N1028066