ورود پیشمرگ‌های به مرکز شهر سنجار

سیاسی

منابعی در ریاست اقلیم کردستان عراق از محاصره کامل شهره سنجار و ورود صدها پیشمرگ به مرکز این شهر استراتژیک خبر دادند.

منابعی در ریاست اقلیم کردستان عراق از محاصره کامل شهره سنجار و ورود صدها پیشمرگ به مرکز این شهر استراتژیک خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه خبری الجزیره، آنگونه که منابع امنیتی و نظامی اقلیم کردستان می‌گویند بیش از 7500 نیروی پیشمرگ با حمایت هوایی ائتلاف ضد داعش و همکاری نیروهای ایزدی محلی در عملیات آزادسازی سنجار مشارکت دارند و در اطراف شهر موضع گرفته‌اند.

نیروهای پیشمرگ شب گذشته موفق شدند کنترل ورودی‌های شهر سنجار را به دست بگیرند و این شهر را به محاصره درآورند. در درگیری‌های 24 ساعت گذشته پیشمرگ‌ها و بمباران‌های هوایی ائتلافنزدیک به 100 داعشی کشته شدند.

رویترز صبح امروز (جمعه) از آغاز عملیات نهایی پیشمرگ‌ها برای بازپس‌گیری سنجار خبر داده و اعلام کرد که صدها نیروی کرد از جبهه شمالی وارد شهر شده‌اند. پیش از این نیروهای پیشمرگ از کنترل خود بر مجتمع ساختمان‌های دولتی سنجار واقع در جنوب این شهر خبر داده‌ بودند.

شهر سنجار در شمال عراق که بیشتر ساکنان آن ایزدی هستند، سال گذشته به کنترل داعش درآمد و این گروه تروریستی با قتل‌عام مردان شهر، هزاران زن و دختر ایزدی را به بردگی گرفت و بعدها در سوریه و عراق به فروش رساند.

این شهر یکی از استراتژیک‌ترین مناطق برای داعش محسوب می‌شود. سنجار در در غرب موصل راه‌ اصلی میان این شهر بزرگ عراق و شهر رقه، پایگاه مرکزی داعش در سوریه محسوب می‌شود.

انتهای پیام

کد N1027156