جایزه 27 میلیون دلاری آمریکا برای یافتن سرکردگان الشباب

آمريكا

دولت آمریکا برای کسب اطلاعاتی از شش فرمانده ارشد گروه شبه‌نظامی الشباب سومالی که حملاتی را در سراسر شرق آفریقا انجام می‌دهد، جایزه 27 میلیون دلاری تعیین کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه آمریکا در وب‌سایت خود اعلام کرد که شش میلیون دلار از این جایزه برای دریافت اطلاعات از ابو عبیده رهبر الشباب است که سپتامبر 2014 به این سمت رسید. وی جانشین «احمد عبدی گودانه» شد که در جریان حمله موشکی آمریکا کشته شده بود.

ایالات متحده آمریکا و سایر قدرت‌های غربی و کشورهای این منطقه نبرد با این گروه متحد القاعده را به عنوان بخشی حیاتی از مبارزه برای پیشگیری از گسترش فعالیت‌های شبه‌نظامی‌گری در شرق آفریقا و مناطق دیگر می‌بینند. براساس اعلام وزارت خارجه آمریکا، همچنین حدود پنج میلیون دلار برای کسب اطلاعات از هر کدام از سه فرمانده دیگر به طور جداگانه در نظر گرفته شده که یکی از آنها متهم اصلی حمله ماه آوریل به دانشگاهی در کنیاست که جان 150 تن را گرفت. این برنامه همچنین برای کسب اطلاعات از دو چهره سرشناس گروه تروریستی الشباب هر کدام سه میلیون دلار پرداخت می‌کند.

انتهای پیام

کد N1026500