یک کارشناس وزارت امور خارجه:

عادل الجبیر دچار توهم است

ایران و عربستان

یک کارشناس وزارت امور خارجه اظهارات اخیر عادل الجبیر در حاشیه اجلاس کشورهای عربی و آمریکای لاتین را همچون سخنان پی در پی و قبلی وی منفعلانه و در تعارض آشکار با ملزومات یک دیپلماسی فعال و موثر دانست.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) این کارشناس وزارت امور خارجه افزود: آقای جبیر در حالی این سخنان را می‌گوید که همواره در گفت‌وگو با مقامات آمریکا و غرب از قدرت گیری روز افزون جمهوری اسلامی در منطقه و جهان شکوه می کند. این سخنان متعارض نشان می دهد که وی مأموریتی جز زیاده‌گویی و سخن‌پراکنی علیه جمهوری اسلامی ایران ندارد.

وی افزود: جای تاسف است که وزیر خارجه یک کشور عربی همسایه تا بدین حد دچار توهم است که گمان می‌کند برگزاری اجلاس بین کشورهای عربی و آمریکای لاتین موجب انزوای ایران خواهد شد. این أدبیات اگر با أدبیات فاخر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران مقایسه شود که همواره اصرار دارد روابط و تعاملات ایران با کشورهای دیگر علیه طرف‌های ثالث بویژه همسایگان نیست، تفاوت رفتار سازنده و رفتار مخرب بیشتر آشکار می گردد. رفتار و رویکرد مخربی که سهمی بزرگ در ایجاد و تداوم بحران های جاری منطقه داشته است.

انتهای پیام

کد N1026449