فعال سیاسی بحرینی به زندان محکوم شد

دستگاه قضایی حکومت آل خلیفه در بحرین مجید میلاد عضو دبیرخانه جمعیت وفاق را به دو سال زندان محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری العالم، دادگاه حکومتی بحرین مجید میلاد به دو سال زندان محکوم کرد. این فعال سیاسی به دلیل اظهار نظر درباره اصلاحات سیاسی به زندان محکوم شده است.

جمعیت وفاق بحرین تأکید کرد که محاکمه میلاد نشان آشکاری از نبود هرگونه آزادی بیان و افکار است. مجازات و پیگرد کسانی که نظرات خود را ابراز می کنند، به بدترین حالت خود در بحرین رسیده و قابل پذیرش نیست.

وفاق اعلام کرد که درهای زندان تنها دری است که باز مانده و تمام درهای خیر و توسعه و ارتباط و مذاکره به صورت تعمدی به روی مردم بحرین بسته و مورد غفلت واقع شده است. تمام تلاش مقام‌های رسمی برای حل مشکلات در اقدام های امنیتی از جمله محاکمه فعالان خلاصه می شود.

جمعیت وفاق بحرین توقف سریال سرکوب و اقدام‌های امنیتی را خواستار شد و تأکید کرد، این فعالیت‌ها تلاش‌های بی‌نتیجه‌ای است که با عقل و منافع ملی منافات دارد و چیزی را تغییر نمی دهد زیرا اکثریت مردم به مطالبه حقوق مشروع و اصیل خود تا زمان تحقق آنها ادامه می دهند.

وفاق ضمن تاکید بر ضرورت آزادی فوری مجید میلاد و همه زندانیان سیاسی، خاطرنشان کرد که بعد از گذشت چهار سال از گزارش بسیونی نه تنها هیچ گام مثبتی برداشته نشده بلکه تعداد بیشتری از مخالفان با سرکوب آزادی بیان بازداشت می‌شوند.

انتهای پیام

کد N1026051