معاون اطلاعات و عملیات سازمان پدافند غیرعامل کشور:

نیروی هوایی مؤثرترین عامل واکنش سریع است

سیاسی

معاون اطلاعات و عملیات سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: از آنجایی که نیروی هوایی مؤثرترین عاملِ واکنش سریع در کلیه مباحث پدافند عامل و غیرعامل محسوب می‌شود، باید در برنامه ریزی‌های نیروهای مسلح، جزو اولویت‌ها قرار گیرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار منصوریان در همایش پدافند غیرعامل به ارتباط خوب ارتش و سپاه در حوزه پدافند غیرعامل اشاره کرد و گفت: تعامل سپاه و ارتش در این زمینه از ابتدای جنگ تاکنون به نحو مطلوب ادامه داشته است.

وی توجه به مباحث پدافند غیرعامل را در کلیه قسمت‌های مختلف کشور مهم برشمرد و افزود: پدافند غیرعامل با زندگی همگان عجین شده است و به همین خاطر بسیاری از کشورهای قدرتمند دنیا در زمینه دفاعی و نظامی که تاکنون نیازی به پدافند غیرعامل احساس نمی کردند، اکنون برای این موضوع سازمان‌های عریض و طویل تشکیل می‌دهند و بودجه‌های بسیار زیادی خرج می‌کنند.

منصوریان در ادامه گفت: در زمان زلزله دلخراش بم، گروهی از کارشناسان و امدادگران روسی با یک فروند هواپیما به عنوان اولین گروه خارجی برای کمک به ایران آمدند، این نشان می دهد که کلیه اتفاقاتی که در دنیا رخ می دهد برای کشورها مهم است و به بررسی کارشناسی درباره آن می‌پردازند.

معاون عملیات سازمان پدافند غیرعامل کشور، جنگ را به عنوان بخشی از واقعیت دنیای امروزی برشمرد و اظهار کرد: به دلیل شرارت‌های آمریکا و سایر ایادی استکبار جهانی، در 35 سال گذشته تمام جنگ‌ها، در کشورهای مسلمان به وقوع پیوسته است، به همین خاطر خیلی باید مراقب راه‌های نفوذ دشمن برای ضربه‌زدن به ایران و نظام اسلامی باشیم.

وی در پایان با اشاره به لزوم توأم بودن پدافند عامل و غیرعامل افزود: همان‌طور که رفع تهدیدات فقط با پدافند غیرعامل ممکن نیست، این تهدیدات را فقط با پدافند عامل نیز نمی‌توان از بین برد و این دو در کنار هم کارآیی لازم را دارند.

در ابتدای این مراسم، امیر سرتیپ دوم خلبان حسینی‌نیک فرمانده مرکز آموزش های هوایی شهید خضرایی با خیرمقدم به شرکت کنندگان، از تشکیل پژوهشکده‌ای درخصوص پدافند غیرعامل در این مرکز آموزشی خبر داد و افزود: با توجه به اینکه تهدیدات علیه کشورمان روز به روز عوض می‌شود، ما هم برنامه‌ریزی‌های آموزشی خود را متناسب با شرایط تهدیدات به روز کرده ایم.

در قسمت دیگری از این همایش، شرکت کنندگان از کارگاه آموزشی و نمایشگاه پدافند غیرعامل و عملیات روانی بازدید کردند.

همایش پدافند غیرعامل با حضور امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش، سردار منصوریان معاون اطلاعات و عملیات سازمان پدافند غیرعامل کشور، سردار رسولی معاون آموزش این سازمان و جمعی از کارکنان دو نهاد نیروی هوایی ارتش و سازمان پدافند غیرعامل کشور در سالن 9 دی مرکز آموزش های هوایی شهید خضرایی برگزار شد.

انتهای پیام

کد N1025540