ظریف در دیدار قائم مقام وزیرخارجه تونس:

تصور راه حل نظامی برای بحران های منطقه فاجعه است

سیاسی

وزیر امور خارجه کشورمان تأکید کرد: بحرانهای منطقه راهی جز گفتگو و مسیر سیاسی ندارد و اگر هنوز بازیگرانی در تصور موهوم راه حل نظامی برای بحرانهای منطقه باشند، یک فاجعه است.

به گزارش خبرگزاری مهر، توهامی عبدلی وزیر مشاور در امور خارجه و قائم مقام وزیر خارجه تونس در آخرین مرحله از سفر خود به تهران که بمنظور برگزاری اولین کمیته مشورتهای سیاسی ایران و تونس صورت گرفت، بعد از ظهر سه شنبه طی دیدار با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان، آخرین وضعیت روابط دو کشور و تحولات منطقه ای ازجمله اوضاع سوریه، یمن و لیبی را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار داد.

ظریف در این دیدار با اشاره به زمینه های گسترده تقویت روابط ایران و تونس، تأکید کرد دو کشور هیچ محدودیتی برای توسعه همکاریهای سیاسی و اقتصادی فیمابین نمی بینند.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن قدردانی از نقش مثبت تونس در قبال بحرانهای منطقه ای، تأکید کرد: بحرانهای منطقه راهی جز گفتگو و مسیر سیاسی ندارد و اگر هنوز بازیگرانی در تصور موهوم راه حل نظامی برای بحرانهای منطقه باشند، یک فاجعه است.

وزیر مشاور در امور خارجه تونس نیز ضمن ابراز مسرت از دستاوردهای سفر اخیر وزیر امور خارجه کشورمان به تونس، بر اجرایی کردن توافقات گذشته و فراهم نمودن زمینه های انعقاد قراردادهای پایه میان دو کشور تأکید نمود.

وی با تأکید بر پیگیری روند ارتقاء و تقویت همکاری های ایران و تونس، نسبت به تأثیرات ملموس مثبت همکاری های خوب سیاسی بین دو کشور بر عرصه مناسبات اقتصادی فیمابین ابراز امیدواری کرد.

قائم مقام وزیر خارجه تونس با اشاره به اینکه مردم کشورش لطمات زیادی از گروههای اقدامات تروریستی همچون داعش و النصره دیده و هرگونه تسامح با این گروهها را تحمل نخواهند کرد، اظهار داشت: ما جنگ و دخالت نظامی را به هیچ وجه راه حلی برای بحرانهای منطقه ندانسته و معتقدیم همبستگی و هم افزایی حکمت و درایت عربی و فارسی می تواند به تأمین مصالح همه ملتهای منطقه بیانجامد.

کد N1024788