/صداقت؛ اعتماد و اعتبار/

خباز: برخی رسانه‌ها خودزنی کردند

نمایشگاه مطبوعات 21

یک نماینده پیشین مجلس با اشاره به تحریم نمایشگاه مطبوعات توسط برخی از رسانه‌ها، گفت: آمدن و نیامدن آن‌ها نه تنها خللی بر نمایشگاه وارد نکرد بلکه بر شکوه آن افزوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمدرضا خباز با حضور در تالار گفت‌وگوی نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها اظهار کرد: به جز چند رسانه مابقی این رسانه‌ها را نمی‌شناسم. به نظر من احساس می‌کردند استقبالی از آن‌ها در نمایشگاه صورت نمی‌گیرد و پیشاپیش کناره‌گیری و نوعی خودزنی کردند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این‌که «مجلس علاوه بر مرکز تولید قانون بودن، وظیفه مهم‌تری نیز دارد»، گفت: وظیفه مهم‌تر نظارت برانجام دادن قانون است.

وی با بیان این‌که «نظارت بر عملکرد قوانین از سوی دولت توسط مجلس گذشته وجود داشت»، اظهار کرد: ما در مجلس هشتم زورمان را زدیم و برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران، رئیس‌جمهور را به مجلس کشاندیم و از او سوال پرسیدیم. وقتی ایشان به مجلس آمدند به جای پاسخگویی آن‌جا را به توپ بست. در تاریخ دو بارمجلس به توپ بسته شده است، یکی در زمان آقا محمدخان قاجار و دیگر در دوران آقای احمدی‌نژاد. آقا محمدخان از بیرون مجلس را به توپ بست و احمدی‌نژاد از درون.

این نماینده پیشین مجلس با اشاره به این‌که «کشور دچار مشکلاتی است»، خاطرنشان کرد: وقتی رئیس‌جمهور دو حرف حساب را در افتتاح نمایشگاه می‌زند، این همه مورد هجوم قرار می‌گیرد. اتفاقی در این کشور افتاد و یکسری حقوق شهروندی که باید رعایت می‌شد، انجام نشده است. اکنون رئیس‌جمهور با شیب ملایم کار خود را برای حل این مشکلات آغاز کرده است و نیاز به فرصت دارد.

وی با بیان این‌که «موضوع سوءاستفاده از قانون با موضوع نقص در قانون تفاوت دارد و دو موضوع جدا هستند»، خاطرنشان کرد: سوءاستفاده از قانون در طول تاریخ وجود داشته است، اما اگر دوستان ایرادی در قانون اساسی می‌بیینند راهکار خاص خود دارد و باید آن را برطرف کرد.

انتهای پیام

کد N1024075