/نخستین همایش کیفیت دفاعی/

سردار سلامی: «عماد» موازنه‌ها را بر هم زد

سیاسی

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با قدردانی از وزارت دفاع و مجاهدان عرصه تولید قدرت دفاعی گفت: این وزارتخانه با حرکت برنامه‌ریزی شده و اندیشه معتبر و موثر، افزایش کیفیت محصولات صنایع دفاعی را مورد اهتمام قرار داده و در سخت‌ترین مقاطع تاریخی ایران اسلامی، عهده‌دار این مسئولیت بزرگ هستند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی در نخستین همایش کیفیت دفاعی افزود: امروزدشمنان به ویژه قدرت‌های استکباری با یک تلاش فشرده و برنامه‌ریزی شده، درصدد شکستن شکوه، منزلت، اقتدار، هویت و حیات عزت مندانه ملت شریف ایران هستند و در این مسیر از هیچ روشی نظیر اعمال تحریم‌ها برای سوق دادن ملت ما به سوی انزوای سیاسی فروگذار نکرده‌اند.

وی با بیان این‌که «دشمنان با اعمال فشارهای ظالمانه در پی سلب قدرت‌سازی از کشورمان و تغییر مسیر قدرت به سوی خودشان هستند» افزود: ملت ما در این در این فضای سخت، بخش مهمی از یک جنگ حقیقی را اداره کرد و با توکل به خداو پشت سرگذاشتن تحریم‌ها، که از مهمترین مولفه‌های صنعت دفاعی کشور برای عدم تسلیم در برابر قدرت‌های استکباری محسوب می‌شود ، نشان داد که با بهره‌گیری از ظرفیت‌های درونی و شکوفایی استعدادها می‌توان نوآوری‌های جدیدی را برای قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آورد.

وی تصریح کرد: اما امروز شما علی‌رغم این فشارها، با ایمان و نوآوری پدیده‌های جدیدی را وارد عرصه دفاعی می‌کنید که نمونه آن آزمایش موفقیت آمیز موشک عماد بودکه به عنوان یک اقدام بزرگ در این عرصه، تغییر تفکر راهبردی جهان نسبت به جمهوری اسلامی ایران را به دنبال داشت و موازنه‌ها را بر هم زد.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: جنگ جدید لزوما، میدان مبادله آتش نیست، بلکه مدیریت نگاه،اندیشه و تفکر نیروی مقابل است و امروزه بازدارندگی از جنگ موثرتر است؛ زیرا اگر در میدان تاکتیک قوی باشیم در میدان جنگ نیز قوی خواهیم بود.

وی چابکی و دقت را از الزامات تاکتیکی میدان نبرد دانست و افزود : تمامی افکار و اندیشه‌های ما باید برای حرکت ، طراحی و ارتقای کیفیت محصولات دفاعی باشد و لازم است با آگاهی از عملکرد سیستم‌ها و سامانه‌ها در میدان نبرد، وضعیت موجود را بهسازی و روز به روز ارتقاء بخشیم.

وی تصریح کرد: هیچگاه نباید اجازه دهیم شتاب رشد نسبت به زمان نابرابر شود و درزمینه تاکتیک و تکتیک باید توامان رشد کنیم که بحمدالله وزارت دفاع با مدیریت جهادی و ایمان کامل وارد این عرصه شده است و موفقیت های زیادی را رقم زده است.

انتهای پیام

کد N1023776