محمد غرضی: برای انتخابات مجلس نامزد می شوم/چون منتقدم کسی سراغم نمی آید

محمد غرضی,انتخابات مجلس

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گذشته که در مقایسه با رقبایش آرای کمتری کسب کرده بود به نمایشگاه مطبوعات آمده بود تا بگوید باز هم در انتخابات حاضر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمد غرضی در غرفه خبرآنلاین، در پاسخ به این سئوال که در صورت رای نیاوردن در انتخابات آینده باز هم قصد شرکت در انتخاباتهای پیش رو را خواهد داشت، با خنده گفت: ۷۵ سالم تمام می شود و دیگر نمی توانم کاندیدا شوم!
آنچه در ادامه می خوانید گفتگوی ما با این فعال سیاسی خوش مشرب است که می گوید نه اصولگراست و نه اصلاح طلب.

شما در انتخابات آینده حضور خواهید داشت؟
اگر کاندیدا شوم به من رای می دهید؟ بله می شوم.

کاندیدای مستقل خواهید بود یا با لیست و طیف خاصی قصد اعلام کاندیداتوری دارید؟
من فعلا منتقدم و کسی سراغم نمی آید. عده ای می گویند فلانی اصولگرا است. من می گویم نیستم. اصلاح طلبان که هرگز نگفته اند با ما از آنها هستیم. ما با انقلاب بودیم، نه اصلاح طلب بودیم نه اصولگرا. انقلابی بودیم.


یعنی دنبال راه اندازی حزب خودتان هستید؟
نه دنبال حزب نیستم و حزب و گروه را هم در کشور مفید نمی دانم. روش احزاب با روشی که من در اداره کشور در پیش می گیرم متفاوت است. می گویم مردم باید خودشان استاندار را انتخاب کنند.


منظورتان این است همه چیز با انتخابات پیش برود؟
من استاندار را به عنوان نماینده سیاسی دولت می شناسم. اما اینها {مشخص نیست منظورش چه کسانی هستند} استاندار را به عنوان نماینده اداری می شناسند. می گویم برو استاندارد انتخاب کن، اگر درست استانش را اداره کرد بیاید کاندیدای ریاست جمهوری شود. بالاخره باید ۱۰۰۰ سال این کشور اداره شود. باید معلوم شود. ۴۰ تا استان داریم ۴۰ استاندار بروند کشور را اداره کنند.
تا کی می خواهیم دنبال اشخاص و افراد بدویم؟ معتقدم حزب در کشور ما در گذشته شکل نگرفته و اگر در آینده هم مثل گذشته باشد، شکل نمی گیرد. کشور نیاز به آدم توانمند دارد.


آدم توانمند یعنی چه کسانی جز احزاب؟
کسی که عقبه اجتماعی داشته باشد . بیاید برود در همدان، رضایت مردم را جذب کند و استان را درست اداره کند. این آدم توانمند است.

نظر شما درباره برجام چیست؟ می شود امیدوار بود به بهبود معیشت مردم؟

انشاالله این برجام منجر شود به اینکه جای یک میلیون بشکه نفت، دو میلیون بشکه بفروشیم. ولی این دولت اینقدر گرفتاری دارد که یک و دو میلیون بشکه فرقی به حالش ندارد. باید نفت بفروشد و همین بدهی هایش را کم کند. اینها خیلی درمان نیست.

پیش بینی شما از آینده مجلس دهم چیست؟
قاطبه مجلس دست ملتی می افتد که عقبه اجتماعی قوی دارند. یعنی اشخاص مطرح نیستند مجلسی که تشکیل می شود مجلس اشخاص توانمند است.


نظرتان درباره رسانه هایی که به نمایشگاه نیامدند چیست؟
کسانی که عقب نشینی می کنند نعمتی را به خودشان مسدود می کنند. کلمه «تحریم» تا حالا نبود و حالا باب شد.

27۲۳۱

کد N1023231