حمله هوایی رژیم صهیونیستی به غزه/ افزایش شمار شهدای انتفاضه به 79 تن

همزمان با حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نوار غزه وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که تعداد شهدای فلسطینی از آغاز درگیری‌ها در اکتبر گذشته به 79 تن رسیده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی نیمه شب گذشته حمله‌ای را علیه پایگاه الشهدا وابسته به گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی حماس انجام دادند که تلفات جانی بر جای نگذاشت.

رژیم صهیونیستی مدعی است که این حمله پس از آن صورت گرفته که یک موشک به منطقه غیرمسکونی در اطراف غزه به سمت سرزمین‌های اشغالی شلیک شده بود.

از سوی دیگر وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که از زمان آغاز انتفاضه فلسطین در سوم اکتبر گذشته تاکنون 79 فلسطینی شهید و بیش از سه هزار تن نیز زخمی شده‌اند.

در بیانیه این وزارتخانه آمده است: 17 کودک و سه زن جزو قربانیان هستند و 60 تن از آنها در کرانه باختری، 18 تن در نوار غزه و یک تن در صحرای نقب شهید شده‌اند.

بنا بر اعلام وزارت بهداشت فلسطین، در بین زخمی‌شدگان در کرانه باختری 370 تن کودک هستند.

به دنبال تجاوزات مکرر نیروهای رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی از اکتبر گذشته تاکنون درگیری‌های شدیدی میان فلسطینی‌ها و نیروهای این رژیم رخ داده است که از آن به عنوان انتفاضه سوم فلسطین یاد می‌شود.

انتهای پیام

کد N1021914