شیخ نبیل قاووق:

جنگ‌افروزی و فتنه‌انگیزی سعودیها فاجعه‌ای برای امت اسلامی است

سیاسی

«شیخ نبیل قاووق» عضو ارشد حزب الله لبنان با بیان اینکه عربستان در راستای طولانی شدن جنگ سوریه تلاش می کند، تصریح کرد: فتنه‌انگیزی سعودیها به فاجعه ای برای منطقه و امت اسلامی تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه المنار، «شیخ نبیل قاووق» نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان در سخنانی با اشاره به نقش منفی عربستان سعودی در شکل گیری بحران های منطقه، تصریح کرد:  فتنه‌انگیزی سعودیها به فاجعه ای برای منطقه و امت اسلامی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه حمایت های مالی و تسلیحاتی گسترده رژیم آل سعود از تروریست های تکفیری در سوریه خطر مستقیمی برای لبنان محسوب می شود، اظهار داشت: اجازه نخواهیم داد به دنبال این خطر بزرگ، لبنان به گذرگاهی برای تروریست های تکفیری تبدیل شود.

این عضو ارشد حزب الله لبنان افزود: عربستان سعودی، منبع اندیشه تکفیری است، زیرا کتاب های آموزشی که مقامات این رژیم برای دانش آموزان خود از دوره های ابتدایی در نظر گرفته اند، غالبا محتویات موهن به اهل بیت (علیهم السلام) را در بر دارد و این بدان معناست که سعودیها به دنبال تحکیم کُفر در اندیشه فرزندان خود هستند.

وی با بیان اینکه سیاست های آل سعود در منطقه بر پایه جنگ و خون ریزی بنا شده است، اظهار داشت: سعودیها در بحرین، مردم را سرکوب می کنند و در یمن، ملت این کشور را به خاک و خون کشیده اند.

شیخ نبیل قاووق در پایان سخنان خود تأکید کرد: همانگونه که در هر نبردی بر تکفیریها و صهیونیست ها غلبه کردیم، این بار هم با تکیه بر معادله «ارتش، ملت و مقاومت» بر آنها فائق خواهیم آمد.

کد N1021446