مراسم تودیع و معارفه سخنگوی وزارت خارجه

تقدیر ظریف از افخم/ نهمین سخنگوی وزارت خارجه ایران فعالیتش را آغاز کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه, حسین جابر انصاری

عصر یک‌شنبه با حضور محمدجواد ظریف، رییس دستگاه دیپلماسی کشور مراسم تودیع و معارفه مرضیه افخم و حسین جابر انصاری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این مراسم که در ساختمان شماره یک وزارت خارجه برگزار شده بود از افخم اولین سخنگوی زن وزارت خارجه تقدیر و تشکر شد و مسوولیت وی به حسین جابر انصاری واگذار شد.

در این مراسم تعدادی از معاونان، مدیران و کارمندان وزارت خارجه حضور داشتند. هم‌چنین حضور برخی از سفیران ایران در خارج از کشور که برای شرکت در اجلاس رییسان نمایندگی ایران در خارج از کشور در تهران به سر می‌برند قابل توجه بود.

از دیگر شخصیت‌های حاضر در این جلسه می‌توان به مرتضی سرمدی قائم مقام وزیر خارجه، عباس عراقچی، مجید تخت روانچی و حسین امیرعبداللهیان سه تن از معاونان وزیر خارجه اشاره کرد.

در این مراسم ظریف از مرضیه افخم به خاطر زحماتش در طول دو سال گذشته در پست سخنگویی تشکر و ابراز امیدواری کرد که وی در سمت جدیدش به عنوان اولین سفیر زن ایران بعد از انقلاب اسلامی در کشور مالزی مثل گذشته موفق باشد. ظریف با دادن هدیه از افخم تشکر کرد.

در این مراسم علاوه بر ظریف، سخنگویان قدیم و جدید وزارت خارجه و هم‌چنین سرمدی قائم مقام وزیر به ایراد سخنرانی پرداختند.

حسین جابری انصاری که به عنوان جانشین افخم از امروز (یک‌شنبه) فعالیتش را به عنوان سخنگوی وزارت خارجه آغاز کرده است، پیش از این مدیرکل خاورمیانه عربی و شمال آفریقای وزارت خارجه بوده است و به همین دلیل برخی از تحلیل‌گران انتخاب جابری انصاری به عنوان سخنگوی وزارت خارجه را نشان از رویکرد جدید این وزارتخانه به مسائل منطقه با توجه به شناخت وی از این حوزه عنوان کرده‌اند.

جابری انصاری نهمین سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشور است.

انتهای پیام
کد N1021342