طائب: آمریکا با این دید پای میز مذاکره آمد که یک برده فراری را به یک برده رام تبدیل کند

تسنیم نوشت:رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه تعریف آمریکا از نظم جهانی نظام ارباب رعیتی است گفت: هدف آمریکا از مذاکره با ایران این است که به اصطلاح برده سرکشی به نام ایران را رام کند.

حجت الاسلام حسین طائب با اشاره به اینکه در برقراری ارتباط با هر فرد و کشوری یکی از مسائل مهم و تاثیرگزار این است که آیا طرف مقابل اهل اسکتبار است یا نه، اظهار داشت: بعضی کشورها اهل استکبار اند و خود را برتر دنیا می‌دانند و بقیه را نوکر و برده می‌دانند و اموال آن‌ها را هم اموال خودشان می‌دانند.

رییس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه منافع این کشورها در به بردگی کشیدن کشورهای مقابل است، افزود: این کشورها در هر صورت به دنبال این هستند که کشور مقابل را به بردگی بکشند و به این وسیله منافع لازم را ببرند.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا بر اساس تجربه و بر اساس مشاهدات ووضعیت موجود و براساس گفته‌های امام خمینی (ره) شیطان بزرگ و ذات شیطان استکبار است.آمریکا همه کشورهای دیگر را برده خود می‌داند و باید کشورهای دیگر تمام منافع خود را در اختیار آمریکا قرار داده و این آمریکا است که حق تقسیم منافع را داراست.

حجت الاسلام طائب با بیان اینکه درنظام برده داری کشورهای ارباب غذای بخور و نمیر می‌دهد و برده باید کار کند و همه منافع را به او بدهد، تصریح کرد: آمریکا به خاطر این که دست از کار خود برنداشته و هیچ تغییری در سیاست‌هایش به دلیل خود استبدادی خود نداده است بنابر این پای میز مذاکره هم با این دید وارد شده است که یک برده فراری را به یک برده رام تبدیل کند.

رییس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: با بیان اینکه مذاکره آمریکا با ایران مذاکره با کشوری است که خود را مولا و صاحب می‌داند و کشور مقابل را یک برده فراری و متمرد می‌داند.

وی با اشاره به اینکه که بوش می‌گفت باید ایران را از محور شرارت خارج کنیم و به نظم جهانی وارد کنیم، تاکید کرد: رئیس جمهور فعلی آمریکا اوباما می‌گوید تحریم‌های ما باعث شده است که ایران به نظم جهانی تمکین کند همه این‌ها نشان از سلطه طلبی آمریکا است.

حجت الاسلام طائب با بیان اینکه این نظام جهانی که آمریکا از آن یاد می‌کند به معنای همان آقایی و همان کدخدایی بر دنیا است که آمریکا به دنبال آن است، افزود: آمریکا همواره در هر دوره‌ای به دنبال این است که منافع خود را تأمین کند.

رییس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: آمریکا در این مذاکرات و هر مذاکره دیگری به دنبال این است که این برده شرور را که از به زعم آن‌ها نظم جهانی که از آن تمرد کرده است برگرداند به بردگی و بندگی خودش تا منافع خود را ببرد و بنابراین این مسئله روشن است که آمریکا جز این از مذاکره هدفی ندارد.

وی با بیان اینکه با هر کشوری که به دنبال استکبار نباشد می‌توان تعامل کرد، افزود: با کشورهای با ایدئولوژی‌های متفاوت هم می‌توان تعامل کرد به شرطی که از نظر اسلامی با کشورهای که با ما سر جنگ نداشته باشند و تنها به منافع خود نیندیشند.

حجت الاسلام طائب با بیان اینکه ایران با خیلی از کشورها و با عموم کشورهای دنیا که ذات استکباری را ندارند ارتباط دارد، افزود: اسن کشورها به دنبال منافع خود هم هستند اما خوی استکباری ندارند، چنان که در حال حاضر شوری یک زمانی دنبال مسائل استکباری بود و ما در آن زمان مرگ بر شوروی می‌گفتیم اما امروز تبدیل شده به کشوری که به دنبال منافبع خود است و به دنبال این است که با کشورهای دیگر بر اساس یک منافع متقابل زندگی کند و امروزه مردم ما شعار مرگ بر شوروی نمی‌دهند و این تعامل وجود دارد.

رییس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه باید به ارزش‌ها و به نقاط بصیریتی که هم قرآن در دشمن شناسی به ماداده است و هم بزرگان دین ما و هم رهبر انفلاب به ما نشان داده‌اند عمل کنیم، افزود: باید بر این اساس و به تبعیت از آن عمل کنیم و مسئولان ما به این نکته توجه بکنند ودر مقابل دام‌هایی که پهن کرده‌اند بصیرت لازم را داشته باشند می‌توانیم از این فتنه آن‌ها عبور کنیم.

وی با بیان اینکه آمریکا برای نفوذ راهای متفاوتی را در پیش می‌گیرد، خاطرنشان کرد: مسیر نفوذ آن‌ها از دومسیر است یکی از مسیرهای اجرایی که مربوط به مسئولان ما است و یکی مسیرفرهنگی مانند ماهواره‌ها، تبلیغات دورغین، ناامید سازی ها که در این جا به عموم مردم بر می‌گردد.

حجت الاسلام طائب با بیان اینکه مردم باید توجه کنند که آمریکایی‌ها بر سه نکته تاکید خواهند کرد، افزود: اول اینکه امید ما را از خدا به دیگران ببرند و دوم اینکه ما دشمنی آن‌ها رافراموش کنیم و سوم اینکه ما هدف‌های متعالی خود را فراموش کنیم، اگر این سه مسئله را مورد توجه قرار دهیم اقدامات آن‌ها مؤثر نیست.

214

کد N1020838