وزیر خارجه کره جنوبی در دیدار روحانی؛

کره‌ای‌ها بی‌صبرانه منتظر حضور گسترده‌ در بازار ایران هستند

رييس‌جمهور,حسن روحاني,سرمايه‌گذاري

رییس‌جمهور، روابط ایران و کره جنوبی را روابطی دوستانه و رو به توسعه دانست و گفت: ایران به عنوان کشوری با توانمندی‌ها و جایگاه ممتاز منطقه‌ای و کره جنوبی به عنوان کشوری مهم در شرق آسیا، ظرفیت‌های قابل توجهی برای گسترش روابط در همه عرصه‌ها از جمله اقتصادی، فرهنگی و سیاسی دارند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز شنبه در دیدار «یان بیون سه» اظهار کرد: اکنون فضای مناسب‌تری برای گسترش همکاری‌های تهران – سئول به عنوان دو کشور دوست فراهم آمده است که باید از این فضا به نحو مطلوبی برای پیشرفت دو ملت بهره گرفت.

وی ابراز امیدواری کرد که شرکت‌های کره‌ای بتوانند همپای دیگر رقبای خود برای حضور فعالتر در بازار ایران بکوشند و سطح همکاری‌های خود را بویژه با بخش خصوصی ایران بیش از پیش گسترش دهند.

وی در ادامه با اشاره به برخی اشتراکات فرهنگی مردم دو کشور گفت: ایران و کره جنوبی همچنین می‌توانند همکاری‌های گسترده و مفیدی در عرصه‌های فرهنگی، علمی و تقویت صنعت توریسم داشته باشند.

رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: ایران و کره جنوبی می‌توانند در عرصه توسعه صلح و ثبات در خاورمیانه و آسیای شرقی و نیز همکاری‌های نوعدوستانه در راستای کمک به انسان‌های مظلوم و تحت ستم، همکاری و همفکری داشته باشند.

«یان بیون سه» وزیر امور خارجه کره جنوبی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه کره جنوبی مشتاق توسعه و تقویت سطح همکاری‌ها در همه عرصه‌ها از جمله اقتصادی با ایران است ، گفت: شرکت‌های بزرگ کره‌ای بی‌صبرانه منتظر لغو تحریم‌ها و حضور گسترده‌تر در بازار ایران هستند.

وی افزود: بی‌تردید در آینده رفت و آمدهای بسیاری بین مقامات ایران و کره جنوبی انجام خواهد شد و سیل فعالان و بنگاه‌های اقتصادی کره جنوبی به سوی ایران سرازیر خواهد شد.

یان بیون سه با بیان اینکه کره جنوبی همواره ایران را دوست خود می‌داند، اظهارداشت: اشتراکات فرهنگی و روابط تاریخی پنجاه ساله میان دو ملت، بستر مناسبی برای گسترش و تحکیم روابط و تعاملات دو کشور در حوزه‌های اقتصادی و سیاسی است.

وزیر خارجه کره جنوبی همچنین مذاکرات موفقیت‌آمیز هسته‌ای را الگوی مناسبی برای حل مشکلات منطقه‌ای دانست و گفت: در شرق آسیا نیز مشکلات سیاسی زیادی وجود دارد که کشورهای منطقه سعی می‌کنند با تکیه بر مذاکره و گفت‌وگو این مشکلات را حل کنند و مطمئنم به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته‌ای ایران با مدیریت جنابعالی، نقش مؤثری در گسترش صلح در منطقه خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N1020113