با بررسی مباحث داخلی و منطقه‌ای؛

جلسه کمیسیون سیاسی اجتماعی خبرگان رهبری برگزار شد

سیاسی

کمیسیون سیاسی اجتماعی مجلس خبرگان رهبری به ریاست آیت‌الله نعیم آبادی تشکیل و درخصوص برخی موضوعات فرهنگی و مسائل سیاست خارجی بحث و بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه کمیسیون سیاسی ـ اجتماعی مجلس خبرگان رهبری با حضور اعضاء برگزار و برخی مباحث داخلی و منطقه ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه آیت الله نعیم آبادی رئیس کمیسیون سیاسی ـ اجتماعی مجلس خبرگان با تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و مصائب اهل بیت آن حضرت بر زنده نگهداشتن پیام عظیم عاشورا و احیای شعائر حسینی تأکید کرد.

رئیس کمیسیون سیاسی ـ اجتماعی مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به سخنان و تأکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب مبنی بر عدم امکان سازش جمهوری اسلامی با مستکبران به ویژه آمریکای جنایتکار گفت: فرمایشات و هشدارهای مقام معظم رهبری به ویژه در ماهها و روزهای اخیر در مورد حفظ روحیه انقلابی و لزوم هوشیاری و حرکت در مسیر ترسیم شده از سوی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، حساسیت ایشان نسبت به برخی زمزمه های سازشکارانه و طرح مباحث انحرافی در برخورد با سلطه گران به خصوص آمریکای پلید و خطر نفوذ او بعد از مذاکرات هسته ای را نشان می دهد و این مسؤولیت همگان را سنگین تر می کند تا مواظب باشند با درگیرشدن به منازعات داخلی و به بهانه ضعفها و مسائل داخلی، دشمن خارجی را فراموش نکنند.

در ادامه جلسه این کمیسیون، هر یک از اعضاء با طرح دیدگاههای خود پیرامون اهم مباحث داخلی و منطقه ای به اظهار نظر پرداختند.

یکی از مباحث مهم مطرح در این جلسه بررسی آثار منفی و مخرب فضای مجازی و راهکارهای مقابله با آن بود. همچنین اعضای این کمیسیون با انتقاد از بروز برخی هنجار شکنی ها در جامعه و ضرورت برنامه ریزی فرهنگی برای مقابله با این ناهنجاری های اجتماعی مورد تأکید قرار دادند.

یکی دیگر از مسائل مورد بحث در جلسه کمیسیون سیاسی ـ اجتماعی مجلس خبرگان، تأکید بر لزوم فرهنگ سازی درباره ازدواج آسان و ضرورت اجتناب و پرهیز از هزینه های سنگین و ریخت و پاشهای بیهوده و مانع تراشی های برخی خانواده ها و دستگاههای مسؤول بود.

کمیسیون سیاسی ـ اجتماعی مجلس خبرگان رهبری۱۱عضو اصلی و علی البدل دارد.

کد N1019608