دیدگاه منفی جورج بوش پدر نسبت به عملکرد پسرش، چنی و رامسفلد

آمريكا

براساس مطالب یک کتاب جدید فاش شده است که جورج بوش پدر دیدگاه مثبتی در خصوص ریاست جمهوری پسرش نداشته و همواره از دولت وی انتقاد می کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، جورج دبلیو. بوش، رئیس جمهور سابق آمریکا یک دهه پس از حمله‌ای که علیه عراق ترتیب داد همچنان منتقدانی سرسختی دارد.

بر اساس یک کتاب بیوگرافی جدید که درباره جورج اچ. دبلیو. بوش، رئیس جمهور اسبق آمریکا و پدر جورج دبلیو. بوش انتشار یافته و در آن مجموعه‌ای از مصاحبه‌ها گردآوری شده است، وی به ریاست جمهوری پسرش انتقادهای شدیدی را وارد کرده است.

چهل و یکمین رئیس جمهور آمریکا در این کتاب از "لفاظی‌های تند" پسرش به ویژه سخنرانی سال 2002 وی که در آن از عراق و کره شمالی به عنوان محور شرارت یاد کرد انتقاد می کند. جورج بوش پدر در این کتاب عنوان کرده است که سخرانی پسرش دربردارنده نظراتی است که احتمالا تاریخ بی ثمر بودن آنها را ثابت خواهد کرد.

به گزارش شبکه بی بی سی، همچنین دونالد رامسفلد، وزیر دفاع دولت بوش پسر نیز از گزند انتقادات بوش پدر مصون نمانده است. بوش پدر از رامسفلد به عنوان "فردی مغرور" یاد کرده که به شکلی بد به رئیس جمهور خدمت می کند."

جورج اچ. دبلیو. بوش اظهار می‌کند: من از کارهایی که او کرد خوشم نمی آید و من فکر می‌کنم که این به ضرر رئیس جمهور است که دیدگاه‌های جنگ طلبانه او در مورد هر چیز را در نظر بگیرد. او فاقد فروتنی است و نمی‌ خواهد دیدگاه‌های دیگران را هم ببیند.

همچنین جورج اچ. دبلیو. بوش در این کتاب از دیک چنی، معاون بوش پسر نیز به عنوان یک "کله‌شق جنگ طلب" یاد می‌کند.

بوش پدر می‌نویسد: چنی امپراطوری خودش را دارد و کارهایی را که می خواهد انجام می دهد. او خیلی تندرو شده و خیلی با آن دیک چنی که می شناختم و با او کار کردم فرق کرده است.

با این حال از نظر بوش پدر، این مسئولیت پسرش به عنوان رئیس جمهور کشور بوده که جلوی اعمال نفوذ معاونش را بگیرد.

جورج بوش پدر می نویسد: این تندروی ها تقصیر چنی نیست تقصیر رئیس جمهور است.

انتهای پیام

کد N1019586