خروج نیروهای اماراتی از یمن

پس از کشته شدن تعدادی از نیروهای امارات در یمن و اعتراض شهروندان اماراتی، نخستین گروه از نیروهای امارات صبح امروز (شنبه) از یمن خارج و به کشورشان بازگشتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، همزمان با افزایش تعداد سربازان کشته شده امارات در یمن و اعتراضات گسترده شهروندان نسبت به اعزام نیروهای اماراتی به یمن، در دقایق اولیه صبح امروز نخستین گروه از نیروهای امارات از یمن خارج شده و به ابوظبی بازگشتند.

براساس گزارش تلویزیون ابوظبی، نخستین گروه از سربازان امارات که ماموریت آنان در یمن به پایان رسیده بود صبح امروز به کشور امارات بازگشتند و مورد استقبال مسئولین و مردم قرار گرفتند. مراسم استقبال از نیروهای امارات در فرودگاه ارتش ( فرودگاه بطین) برگزار شد.

دولت امارات دیروز اعلام کرد که مراسم استقبال و جشن بازگشت نیروهای امارات در شهرهای مختلف با حضور مسئولین و مردم برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، تمامی شبکه‌های تلویزیونی امارات تصاویر اولیه ورود نیروهای امارات به ابوظبی را به صورت زنده پخش کردند.هم چنین رسانه‌های امارات تعداد نیروهای اماراتی که از یمن خارج شدند را اعلام نکردند.

رسانه‌های امارات از حضور یک گروه از نیروهای امارات در یمن خبر دادند و اعلام کردند که این نیروها نیز پس از پایان یافتن ماموریت آنان در یمن و "کمک به مردم این کشور" به امارات بازخواهند گشت.

انتهای پیام

کد N1019297