۰
بزرگداشت آیت‌الله علوی

ایمانی: مراقب انتشار برخی متن‌ها در فضای مجازی باشیم

  • ۱۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
حوزه علميه,مجلس خبرگان,فضای مجازی

نماینده ولی فقیه در استان فارس، بزرگداشت و گرامیداشت علما، مفاخر و روحانیت را به مثابه تجلیل از علم، تقوا و فقاهت ارزیابی کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه فارس، آیت‌الله اسدالله ایمانی در مراسم گرامیداشت حضرت علی‌ابن حمزه(ع) و بزرگداشت آیت‌الله محمود علوی، بیان کرد: انگیزه بزرگداشت علما، تکریم و احترام به مقام خدمت به اسلام، فقیه اهل بیت(ع) و ترویج معارف عالی دین است.

وی با بیان این‌که «افکار و اندیشه‌های علما مشعل و علامت شناخت راه درست است» افزود: اینگونه مراسم به معنی تکریم علم، تقوا، فقه و فقاهت است که باید بیش از گذشته به آن توجه شود.

نماینده ولی فقیه در فارس با تاکید بر این‌که «نسل امروز و فردا باید شناخت کامل از بزرگان و علما داشته باشند» گفت: برگزاری اینگونه بزرگداشت‌ها موجب می‌شود جوانان نسل امروز و فردا بدانند که چه مفاخر ارزشمندی در جامعه آنان بوده و زیسته‌اند، بزرگان و مفاخری که می‌توان برای تشخیص راه درست در زندگی از تفکرات و سخنان آنان استفاده کرد.

ایمانی با بیان این‌که «باید مراقب انتشار برخی متن‌ها در فضای مجازی و رسانه‌ها باشیم» گفت: گستردگی فضای مجازی و ارتباطی می‌طلبد که در انتشار متن‌ها مراقبت کنیم،‌ اینکه چه مطلبی، از بیان چه کسی و در چه فضایی منتشر می‌شود، بسیار اهمیت دارد.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان گفت: در زندگی تنها دو مسیر خدا و طاغوت وجود دارد، به همین دلیل باید برای مشخص کردن راه درست از تفکرات و سخنان بزرگان و علما بهره گرفت.

امام جمعه شیراز خاطرنشان کرد: مرحوم آیت‌الله علوی از بزرگان و علمای ایران و فارس به‌شمار می‌روند، اما متاسفانه نتوانسته‌ایم با استفاده از تاریخی شفاهی، شاگردان و نزدیکان آنان، کتاب‌ها و آثاری را تهیه کرده و منتشر کنیم تا مرجعی برای رجوع افراد در تشخیص راه درست زندگی مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس تصریح کرد: باید توجه داشته باشیم که افکار و اندیشه‌های این علما و بزرگان مشعل، علامت و تابلوی راهنما برای مشخص شدن مسیر راه درست است.

به گزارش ایسنا، این مراسم در بارگاه حضرت علی‌ابن حمزه(ع) در شیراز برگزار شد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.