کشته شدن نزدیک به هزار داعشی در عملیات "لبیک یا رسول الله2"

عراق,داعش

سخنگوی بسیج مردمی عراق از کشته شدن نزدیک به هزار داعشی در جریان عملیات لبیک یا رسول الله 2 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) احمد الاسدی، سخنگوی نیروهای بسیج مردمی عراق در یک کنفرانس خبری گفت: در جریان عملیات «لبیک یا رسول الله2» که از اکتبر برای آزادسازی مناطق شمالی استان صلاح الدین آغاز شده، دستکم 920 تن از نیروهای گروه تروریستی داعش کشته شده و صدها تن دیگر زخمی شدند.

وی در ادامه افزود: در جریان این عملیات تعداد زیادی از نیروهای داعش نیز دستگیر شدند. پیشتر مواضع بین المللی و منطقه‌ای اعلام می‌کردند که درگیری‌های بیجی به دلیل حضور نیروهای داعش و عملیات انتحاری آنها بسیار سخت خواهد بود اما به صورت غیرقابل پیش بینی دیدیم که تمام این گمانه زنی‌ها نادرست از آب درآمد و عملیات لبیک یا رسول الله2 آغاز شد و دستاوردهای زیادی داشت.

الاسدی تاکید کرد: یکی از مهمترین عوامل این پیروزی‌ها نظارت مستقیم فرماندهان بسیج مردمی بر روند عملیات به شمار می‌آید. نتایج این عملیات بسیار گسترده بوده به طوری که تنها بعد از شش روز از آغاز عملیات در شهر و پالایشگاه بیجی بیش از 900 جسد متعلق به نیروهای تروریستی داعش جمع شد.

وی در ادامه افزود:‌ در جریان این عملیات بیش از 1000 کیلومتر مربع آزاد شد و منطقه بیجی کاملا از چنگال نیروهای داعش خارج شد. ما پایان یافتن عملیات را به صورت رسمی اعلام نکردیم تا دشمنان نتوانند از فرصت پیش آمده سوء استفاده کنند. در حال حاضر به صورت کامل بر منطقه تسلط داریم و برای آزادسازی مناطق باقی مانده صلاح الدین و آزادسازی موصل آماده می‌شویم.

عملیات لبیک یا رسول الله 2 در 14 اکتبر گذشته برای آزادسازی مناطق شمالی صلاح الدین از سه محور آغاز شد که دستکم بیش از هزار کیلومتر مربع از جمله پالایشگاه بیجی آزاد شد.

انتهای پیام

کد N1017714