در پیامی به شیعیان مصر؛

مقتدی صدر اتحاد مسلمان زیر یک پرچم واحد را خواستار شد

مصر

مقتدی صدر در پیامی به شیعیان مصر خواهان تلاش برای یکپارچه سازی مسلمانان و قرار گرفتن آن‌ها زیر یک پرچم واحد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه بوابه الفجر، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در پیامی به شیعیان مصر گفت: من اوضاع شما را از نزدک پیگیری می‌کنم و می‌دانم که شما با خطراتی از سوی تندروها مواجه هستید. این‌ تندروها شما را متهم می‌کنند که "مزدور" کشورهای شیعه مذهب هستید و حتی مسئله از این هم فراتر رفته است و شما را به انحراف از مسیر عقاید و اخلاق متهم کرده‌اند تا عرصه را بر شما تنگ کنند.

وی افزود: این مسئله کذب محض است اگر خوب دقت کنند شیعیان مصر دست به هیچ تجاوزی نزده‌اند و برای بمب‌گذاری و اقدامات تروریستی تلاش نکرده‌اند و بهتر است کسانی را که دست به چنین اقداماتی زده‌اند دشمنان مصر، اسلام و انسانیت بنامیم.

صدر بر گفتگوی فعال میان ادیان مختلف تاکید کرد و از تمامی شیعیان مصر خواست به حب وطن پایبند باشد و مسیر درست را طی کند.

وی تاکید کرد: شیعیان مصر باید تمامی آن چیزی را که مخالف عرف عمومی است و افکار عمومی را علیه آن‌ها تحریک می‌کند کنار بگذارند حتی اگر مجبور شوند برای اتخاذ چنین اقدامی برخی آداب و مناسک خود را کنار بگذارند. آن‌ها همچنین باید هیئت‌هایی برای سفر به کشورهای دیگر و دیدار با مراجع آن‌ها به ویژه نجف اشرف تشکیل دهند من خود آماده همکاری با آن‌ها هستم.

صدر بر لزوم تلاش برای تاسیس تشکلات سیاسی نه با عنوان شیعه تاکید کرد و خواهان تلاش برای وحدت صفوف مسلمین در زیر یک پرچم واحد به ویژه با هماهنگی الازهر و دیگر علمای دینی شد.

وی بر دادن فرصت به طرف‌های میانه‌رو برای اعلام نظر خود و مشارکت در روند سیاسی شفاف و عادلانه تاکید و آمادگی خود را برای اعزام هیئت‌هایی به مصر برای حفظ این کشور از خطر تروریسم و از بین بردن هرگونه خطر دیگر اعلام کرد.

وی گفت: مصر صفحه درخشانی از بهار عربی است که با طوایف دینی مزین شده است برای همین باید با خطر اشغالگران آمریکایی، اسرائیلی و انگلیسی و خطر داعش مقابله کنیم.

انتهای پیام

کد N1016092