حدوداً 16 داوطلب برای هر کرسی مجلس رقابت می‌کنند

وزارت كشور,ستاد انتخابات كشور,انتخابات مجلس دهم

قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رئیس مرکز اطلاع رسانی از مصوبات سیزدهمین جلسه ستاد انتخابات کشور خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، بابک دین‌پرست اظهار داشت: سیزدهمین جلسه ستاد انتخابات کشور به ریاست محمد حسین مقیمی رییس ستاد انتخابات کشور و با حضور اعضای اصلی ستاد برگزار شد.

در این جلسه که استانداران استان‌های البرز، خراسان جنوبی و گلستان نیز حضور داشتند، استانداران مدعو با تشریح اقدامات انجام شده و برنامه‌های آتی استان‌های خود در زمینه انتخابات ، به نیازمندی‌ها و ضرورت‌های موجود برای برگزاری انتخابات باشکوه در استان های متبوع خود اشاره کردند.

دین‌پرست افزود: در این جلسه اعضای ستاد انتخابات کشور و روسای کمیته‌های مرتبط نیز، با ارائه آخرین اخبار، گزارشی از روند اجرای مصوبات جلسات قبل ستاد را ارائه کردند.

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور گفت: براساس بررسی‌های اولیه بعمل آمده، بیش از 4700 نفر داوطلب نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی خواهند بود که در نتیجه برای هریک از 290 کرسی نمایندگی مجلس، حدوداً 16 نفر داوطلب به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت. البته این ارقام تقریبی و تخمینی بوده و قطعی نیست.

دین‌پرست درپایان با اشاره به اینکه در این جلسه بر استمرار روند برگزاری دوره‌های آموزشی برای مجریان برگزاری انتخابات و عوامل اجرایی آن که حدوداً 960 هزار نفر هستند، تاکید جدی شد افزود: در این جلسه ضمن بررسی روند برگزاری جلسات ستادهای متناظر انتخاباتی در سراسر کشور، بر برگزاری منظم این جلسات در موعدهای مناسب و مقرر تاکید شد.

انتهای پیام

کد N1015930