وزیر اطلاعات:نامزدی داوطلبان در انتخابات حق الناس است و نمیتوانیم به سادگی آن را سلب کنیم

پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور نوشت: وزیر اطلاعات گفت:کاراطلاعاتی ٬ امنیتی و حراستی در نظام اسلامی باید در چارچوب شرع مقدس اسلام باشد و چارچوب کارمجموعه حراست، حفظ کرامت و شخصیت انسان هاست.

حجت الاسلام و المسلمین علوی وزیر اطلاعات امروز در  سخنانی در همایش مدیران کل حراست استانداری های سراسر کشور و سازمانهای تابعه ٬ مدیران حراست فرمانداری ها و شهرداری های مراکز استان در وزارت کشورادامه داد: هرچه کرامت انسان ها بالاتر برود ٬ اعمال خلاف و ناهنجاریها خو د به خود کاهش می یابد . کار حراستی ،کار اطلاعاتی و امنیتی در نظام جمهوری اسلامی با سایر کشورها متمایز و متفاوت است. کار حراستی ،کار اطلاعاتی و امنیتی و هر کار دیگری در نظام جمهوری اسلامی باید در چارچوب شرع مقدس باشد.

وزیر اطلاعات افزود : باید هویت وکرامت مردم در حد اعلا محترم شمرده شود تا جامعه به بالندگی برسد و زیربنای رفتار سازنده افراد درمحیط های کاری فراهم شود. چون خداوند به انسانها کرامت اعطا کرده است و کسی حق سلب آن را ندارد ما نمی توانیم در راستای ماموریت ها حاکمیتی این کرامت را سلب کنیم و این کرامت انسان باعث نشاط شادابی و پویایی جامعه بشری است ، حتی خود انسان هم نمی تواند این کرامت را از خود سلب کند و تن به ذلت بدهد و این کرامت را پیش پای دیگران و با تسلیم ش در برابر ظلم و زورگویی این کرامت را قربانی و ذبح بکند بلکه باید این کرامت را پررنگتر بکند پررنگی این کرامت به وسیله حالت خدا ترسی استنتیجه این حفظ کرامت در بهداشت روانی جامعه تاثیر بسیار بالایی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین علوی یکی از اهداف حکومت اسلامی را برقراری امنیت بر اساس شرع وقانون نام برد و افزود: بهترین نتیجه کار اطلاعاتی فعالیت توأم با اخلاق است و می توانیم وظایف حراستی و صیانتی خود را با رعایت اخلاق حسنه انجام دهیم .

وزیر اطلاعات خطاب به مدیران حراست مجموعه وزارت کشور گفت : تلاش کنید در مجموعه ای که مسئولیت صیانت، حفاظت و حراست آن را دارید ، کرامت انسانی محفوظ و حرمت آنها حفظ شود.

وی با تأکید بر لزوم حفظ حرمت ٬ کرامت و شخصیت کارکنان گفت : آسیب های کاری را قبل از اینکه کسی دچار شود شناسایی و اعلام کنید، ماموریت شما در درجه اول صیانتی است. ابزار رعب ابزاری برای مدیریت دشمن و کفار است و مربوط به جامعه خودی نیست ٬ ابزار مدیریت نیروی خودی محبت کردن ،مهرورزی و فراهم ساختن فضای کاری سالم و با نشاط است .

حجت الاسلام و المسلمین علوی به نقش مهم حراست وزارت کشور در عرصه انتخابات مجلس شورایاسلامی و مجلس خبرگان اشاره کرد و گفت : همانگونه که مقام معظم رهبری آرای مردم را حق الناس نامیده اند ٬ نامزدی داوطلبان نمایندگی نیز حق الناس است که نمی توانیم آنرا به سادگی سلب کنیم مگراینکه حجت شرعی داشته باشیم.

وزیر اطلاعات دو قطبی شدن جامعه در انتخابات پیش رو را به نفع دشمن خواند و گفت : در نظام جمهوری اسلامی ایران ولی فقیه و رهبر معظم انقلاب ، در رأس نظام هست و هر انچه است در طول ایشان قرار دارند ما چیزی عرض مقام معظم رهبری نداریم و نمی شناسیم و همه زیر چتر معظم له هستیم.
وی گفت : جامعه ما یک ساختار دارد و سلائق مختلف سیاسی مبنای ایجاد قطب نیست .

214

 

کد N1015511