حسین شریعتمداری:

تاسف می‌خورم چرا صواب بازجویی در نامه اعمال من نوشته نشده است

سیاسی

مدیرمسئول روزنامه کیهان در یک نشست دانشجویی در پاسخ به اظهارات یکی از دانشجویان که او را باز جو خواند، با بیان اینکه من بازجو نبوده‌ام اظهار کرد: به شدت تاسف می‌خورم که چرا در نظام جمهوری اسلامی ایران صواب بازجویی در نامه اعمال من نوشته نشده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در نشستی با عنوان نفوذ ممنوع که به مناسبت بزرگداشت سالروز 13 آبان در آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه امیر کبیر تهران برگزار شد با بیان اینکه نفوذ دارای دامنه‌های گسترده و راهکارهای متفاوتی است اظهار کرد: در گام نخست برای انجام یک نفوذ ابتدا باید تابلویی در دست داشته باشیم و روی آن مختصات نقطه‌ای را که روی آن ایستاده ایم ترسیم کنیم و ببینیم که در کدام نقطه قرار داریم؟

وی با تاکید بر اینکه نفوذ به معنای ورود پنهان برای آسیب رساندن به حریف است گفت:‌ هدف نهایی از نفوذ در بستری تعریف می شود که در آن درگیری‌ها پدید می‌آید.

شریعتمداری با بیان اینکه درگیری جمهوری اسلامی ایران با آمریکا از روزهای نخست انقلاب آغاز شده است خاطرنشان کرد: ماهیت جمهوری اسلامی ایران ماهیتی ظلم ستیز است. به همین دلیل ما با ماهیت نظام سلطه که بر ظلم و غارتگری تکیه کرده است درگیر هستیم. این درگیری نیز زمانی پایان می یابد که یا ما در نسخه حکومتی از اسلام ناب دست بکشیم یا اینکه حریف از خوی استکباری خود جدا شود .

وی با بیان اینکه هیچ گاه نباید دشمنی این دشمن قسم خورده خود را فراموش کنیم افزود: همان طور که امام خمینی (ره) همواره تاکید داشتند و مقام معظم رهبری نیز امروز خاطرنشان کردند شعار مرگ بر آمریکا شعار علیه مردم آمریکا نیست، بلکه شعاری علیه حاکمیت استکباری آمریکا است؛ این شعار عقربه قطب نمایی است که دشمن اصلی را نشان می‌دهد.

مدیرمسئول روزنامه کیهان در ادامه به انواع مختلف نفوذ اشاره و اظهار کرد: گاهی اوقات هدف از نفوذ انجام عملیاتی تخریبی و تروریستی است. در این نوع نفوذها معمولا از افرادی معمولی و بدون تابلو استفاده می‌شود و زمانی که این افراد به مقصود خود می‌رسند ماموریت‌شان تمام می‌شود اما نفوذ اصلی و آنچه که از نظر من مورد نظر مقام معظم رهبری نیز است نفوذ در کانون‌های تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی کشور است.

وی با بیان اینکه یکی از راه‌های نفوذ برای حریف در چنین مواردی شکار میانجی است خاطرنشان کرد: میانجی فردی با سابقه مثبت و شناخته شده است که این سابقه او در میان مردم و مسئولان نظام تعریف شده است؛ فردی با این خصوصیات به محض اینکه با خط اصلی انقلاب زاویه بگیرد آماده برای شکار شدن است.

شریعتمداری ادامه داد: کار میانجی نیز این است که با تابلوی سابقه‌اش در جامعه حضور دارد اما با شناسنامه کنونی خود عمل می‌کند.

وی در ادامه به بیان روایتی تاریخی در این زمینه پرداخت و با اشاره به ماجرای قاضی شریح خاطرنشان کرد: قاضی شریح با تابلو جلو آمد اما مردم فریب او را خوردند.

شریعمتداری با تاکید بر اینکه راه شناخت این گونه افراد آسان است و خیلی پیچیده نیست اظهار کرد: راه مقابله با این گونه نفوذها مقایسه میان مواضع و عملکرد آن‌ها با خط اصلی انقلاب است.

وی ادامه داد:‌ ممکن است سلیقه های مختلفی در جامعه وجود داشته باشد اما در مورد نظام، مردم و میهن اسلامی همه متفق القول هستند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان با اشاره به مصاحبه اخیر خود با روزنام واشنگتن پست گفت: چندی پیش خبرنگار روزنامه واشنگتن پست از من پرسید که آیا شما دشمنی‌ای با ظریف دارید که من در پاسخ به او گفتم نه، من هیچ مشکلی با او ندارم بلکه ارتباطاتی با یکدیگر داریم. من به او گفتم که ما یک موی گندیده خودی را به آن‌ها نمی‌دهیم.

به گزارش ایسنا، این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه به کسی که به دروازه‌های اصلی ممانعت از نفوذ دشمن حمله می‌کند باید شک کنیم اظهار کرد: چندی پیش فردی در یکی از دانشگاه‌ها در سخنرانی خود یکباره شروع به حمله کردن به شورای نگهبان کرده بود؛ ممکن است این فرد ناآگاه باشد اما کارش به نوعی تخریب دروازه‌های اصلی ممانعت از نفوذ محسوب می‌شود.

وی القای ناامیدی به جامعه را یکی دیگر از راه‌های نفوذ دشمن دانست و گفت: کسی که ناامید می‌شود از مسیری که آمده پشیمان شده و زمانی که پشیمان شود نیز می‌ایستد و احتمال بازگشت در مسیر قبلی برای او وجود دارد. القای ناتوانی و بی آیندگی از جمله مواردی است که باعث نفوذ در کشور می‌شود.

وی ادامه داد:‌ وقتی فردی می‌گوید که کشور فقط در حد پخت آبگوشت و قرمه سبزی توان دارد، زمانی که فرد دیگری نیز مطرح می‌کند که باید از خارج از کشور مدیر به داخل کشور وارد کنیم در این زمان ناامیدی در کشور حاکم می‌شود.

ادامه دارد...

کد N1015493