هشدار رییس کل محاکم تهران در خصوص افزایش ورودی پرونده‌ها

سیاسی

به دنبال مجموعه بازدیدهای رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران از مجتمع‌های قضایی تهران دور چهارم این بازدیدها با دیدار از مجتمع قضایی شهید بهشتی (ره) آغاز شد.

به دنبال مجموعه بازدیدهای رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران از مجتمع‌های قضایی تهران دور چهارم این بازدیدها با دیدار از مجتمع قضایی شهید بهشتی (ره) آغاز شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این بازدید یک روزه که معاونین قضایی محاکم تهران نیز حضور داشتند عباس پوریانی ضمن دیدار با قضات و همکاران اداری این مجتمع از نزدیک ضمن شنیدن نظرات همکاران به تبادل نظر و پاسخ به درخواستهای این همکاران پرداخت.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران در ابتدا گفت:‌ جاودانگی قیام عاشورا مرهون پیام رسانی حضرت زینب (س) است و اگر نبود رسالت زینبی امروز شاهد گسترش اسلام در جهان نبودیم.

وی هدف از بازدیدها در دور چهارم بررسی و تصمیمات کاربردی در جهت حل مشکلات و شنیدن نظرات همکاران به صورت مستقیم عنوان کرد و ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های خستگی ناپذیر کادر فضایی و اداری در رسیدگی به پرونده‌ها، حجم ورودی پرونده ها نسبت به سال گذشته را رو به افزایش خواند و با ابراز نگرانی از کمبود نیروی اداری و قضایی خواستار توجه مسئولان در تامین نیروی انسانی در دادگستری شد.

پوریانی در ادامه در خصوص افزایش ورودی پرونده‌ها نسبت به سال گذشته هشدار داد.

وی در همین باره افزود: در سال جاری بسیاری از همکاران باسابقه در محاکم تهران بازنشسته شده‌اند که با توجه به عدم جذب نیروی جایگزین مشکلاتی برای دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران ایجاد شده است و فشار کار مضاعف را متوجه دیگر همکاران کرده است.

در این بازدید همچنین رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران طی نشستی با سرپرست و معاونین این مجتمع از نزدیک از روند رسیدگی پرونده‌ها در شعب و برخی مشکلات آگاه و با هم فکری مسئولین حاضر برخی تصمیمات اتخاذ گردید.

در ادامه این بازدید از مجتمع قضایی شهید بهشتی (ره) برنامه ملاقات مردمی رییس کل محاکم با متقاضیان برگزار شد که تعدادی ازمراجعین از نزدیک در خواستهای خود را مطرح و ارشادات و دستورات قضایی از سوی رئیس کل و معاونین صادر گردید.

انتهای پیام

کد N1015351