چرا زندگی هاشمی رفسنجانی پر از حاشیه است؟/ پاسخ برادرش را بخوانید

محمد هاشمی,اکبر هاشمی رفسنجانی

محمد هاشمی رفسنجانی می‌گوید: منشاء اصلی رفتاری که با آقای هاشمی می‌شود، تاثیرگذاری ایشان است. تاثیری که آقای هاشمی در نهضت اسلامی، انقلاب اسلامی، تثبیت نظام، در جنگ و سایر مسائل داشتند، طبعا باعث دشمن‌سازی و رقیب‌سازی می‌شود. دشمن وقتی اخلاق اسلامی نداشته باشد، از هر راهی وارد می‌شد.

محمد هاشمی رفسنجانی در گفت و گو با خبرآنلاین به این سوال پاسخ داده است که چرا زندگی برادرش از زندگی او پرحاشیه تر است. او می گوید: حاشیه‌های زندگی بزرگان به بزرگی آنها برمی‌گردد و میزان تاثیرگذاری‌ای که در جامعه دارند. به دنبال این تاثیرگذاری، رقیب، دشمن و مخالف بیشتری پیرامون زندگی بزرگان جمع می‌شوند. اینگونه افراد شروع به تخریب آن بزرگ می‌کنند و برای رسیدن به هدف خود یا ترور شخصیت می‌کنند یا ترور شخص.
وی ادامه می دهد: اگر بخواهیم درباره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی این پدیده را بررسی کنیم، می‌بینیم که ایشان جزو اولین کسانی بود که بعد از پیروزی انقلاب مورد ترور قرار گرفت. گروه فرقان در سال 58 پس از ترور شهید مطهری و تیمسار قره‌باغی، به سراغ آیت الله هاشمی رفسنجانی رفتند. در آن زمان بحث حفاظت از شخصیت‌ها خیلی جدی نبود، حتی آقای هاشمی خودشان به نانوایی می‌رفتند و ماشین پژو 404 قدیمی هم داشتند و با همان ماشین در سطح شهر تردد می‌کردند. خودشان رانندگی می‌کردند.
وی می‌افزاید: واکنش امام بعد از اینکه ایشان را ترور کردند و ترور ناموفق بود، امام دستور دادند که برای ایشان محافظ بگذارند و خانه‌شان را عوض کنند. وقتی در ترور شخص موفق نشدند، به سراغ ترور شخصیت رفتند و شروع به شایعه‌پراکنی و حاشیه‌سازی کردند.
محمد هاشمی رفسنجانی گفت و گوی مشروحی با خبرآنلاین انجام داده که می توانید اینجا بخوانید.
27213

کد N1014259