عبداللطیف بن راشد مطرح کرد:

دست دوستی شورای همکاری به ایران به بهای جزایر سه گانه

سیاسی

دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس با تکرار ادعاهای ضدایرانی امارات و عربستان سعودی، مدعی شد اعضای این شورا به دنبال صلح با این کشور هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، «عبداللطیف بن راشد الزیانی» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس، در گفتگو با شبکه العربیه ادعای نخ نما و کهنه امارات را در خصوص مالکیت جزایر سه گانه جنوب ایران تکرار کرد و از تهران خواست این جزایر را به امارات واگذار کند.

وی همچنین در اظهاراتی مداخله جویانه خواستار خروج مستشاران ایرانی از سوریه و توقف حمایت از حزب الله لبنان شد.

دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس، با بیان اینکه فرصت برقراری صلح میان ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس وجود دارد، بدون آن که به سیاست های خصمانه عربستان و برخی دیگر از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس علیه ایران اشاره ای کند، مدعی شد کشورهای حاشیه خلیج فارس همواره در پی صلح با ایران هستند.

بن راشد با بیان این که دست دوستی شورای همکاری پیوسته به سوی ایران باز است مدعی شد: امیدواریم ایران نیز از فرصت استفاده و حسن نیت خود را اثبات کند.

وی با لحنی تهدید آمیز گفت: یا ایران باید به صورت جدی درخصوص جزایر سه گانه با امارات وارد مذاکره شود و یا مجبور می شویم به دادگاه بین المللی رجوع کنیم.

الزیانی با اذعان به تجاوز نظامی عربستان و همپیمانانش به یمن که وارد هشتمین ماه خود شده است مدعی شد: اهداف سیاسی و امنیتی عملیات طوفان قاطعیت در یمن محقق شده است.

وی در ادامه مدعی شد که کشورهای حاشیه خلیج فارس همواره در پی تحقق صلح ثبات و امنیت در یمن هستند!

کد N1014117