پادشاه اردن: تقسیم زمانی و مکانی قدس خط قرمز ماست

اردن,فلسطين

پادشاه اردن با تاکید بر اینکه تحرکات اسرائیل را از نزدیک زیر نظر دارد، اعلام کرد که تقسیم قدس چه زمانی و چه مکانی خط قرمز امان است. وی در گفت‌وگو با پادشاه عربستان نیز به بررسی مسائل منطقه پرداخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری العربیه، عبدالله دوم، پادشاه اردن، در دیداری که روز یکشنبه با بزرگان و نمایندگان نهادهای مردمی استان معان داشت درباره مساله فلسطین و تجاوزات رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی گفت: اظهارات اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره قدس را بررسی کرده و اقدامات این رژیم را رصد خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه موضع‌گیری‌های طرف اسرائیلی درباره مساله تقسیم مکانی و زمانی قدس را دنبال خواهد کرد تاکید کرد: این مسله خط قرمز ماست.

ملک عبدالله دوم تصریح کرد: وقتی از مردم قدس شریف نام می‌برم منظورم دقیقا ساکنان مساحت 144 دونم (هر دونم معادل 1000 متر مربع) است و این را از این جهت می‌گویم که هیچ گونه شبهه‌ای درباره موضع‌گیری اردن در این خصوص وجود نداشته باشد.

پادشاه اردن در این دیدار درباره بحران سوریه نیز تاکید کرد: هیچ راه‌حلی برای بحران سوریه جز راه حل سیاسی وجود ندارد.

وی گفت که چندین بار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه درباره نقش مسکو در سوریه گفت‌وگو کرده است.

عبدالله دوم گفت: همکاری و هماهنگی اردن با روسیه و دیگر کشورها در راستای منافع کشور و حفظ امنیت مرزهایش است.

وی در ادامه بر اطمینان خود به نیروهای مسلح کشور و دستگاه امنیتی اردن برای حمایت از مرزهای این کشور تاکید کرد.

این دیدار در قالب طرح ارتباط مستقیم پادشاه با مردم اردن و اطلاع رسانی آخرین تحولات کشور وچالش‌های آن در دیدار با مردم صورت گرفت.

پادشاه اردن همچنین در تماسی تلفنی با سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان به بررسی مسائل مهم منطقه و روابط دوجانبه پرداختند.

دو رهبر در این گفت‌وگوی تلفنی بر روابط استراتژیک امان-ریاض و تلاش برای گسترش این روابط در تمامی زمینه‌ها تاکید کردند.

عبدالله دوم در این گفت‌وگو از موضع‌گیری‌های حمایتی ریاض از مسائل کشورهای عربی تشکر کرد.

انتهای پیام

کد N1012976