به‌منظور شرکت در اجلاس جهانی مبارزه با فساد انجام می‌شود

سفر وزیر دادگستری کشورمان به روسیه

پورمحمدي

وزیر دادگستری در راس هیاتی برای حضور در ششمین اجلاس کشورهای عضو کنوانسیون مبارزه با فساد، امروز عازم سن پترزبورگ شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری جمهوری اسلامی ایران به عنوان رییس کارگروه هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد، در اجلاس سن پترزبورگ سخنرانی و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران را در زمینه تقویت استانداردهای مبارزه با فساد نظیر شفاف سازی، پاسخگویی و مدیریت مناسب منابع را تشریح می کند و هیاتی متشکل از مقامات دولتی، پارلمانی، قضایی و شخصیت های علمی، وزیر دادگستری را در این سفر همراهی می کنند.

وزیر دادگستری و رییس کمیسیون لوایح دولت در حاشیه این اجلاس که با حضور چند نخست وزیر، وزیر و دیگر مقامات عالی رتبه سیاسی و قضایی کشورها برگزار می گردد، با مقامات سیاسی و قضایی کشور روسیه و دیگر کشورهای شرکت کننده در اجلاس، از جمله برخی اعضای پیمان شانگ‌های دیدار می کند.

در حال حاضر بیش از ۱۷۰ کشور، عضو این کنوانسیون بوده و با توجه به اهمیت آن، در سطوح عالی در اجلاس های مربوطه شرکت می‌کنند؛ اجلاس قبلی دول عضو این کنوانسیون نیز در پاناما برگزار شده است.

وزارت دادگستری بر اساس مصوبه هیات وزیران مرجعیت ملی کنوانسیون مبارزه با فساد را بر عهده دارد و همچنین گفتنی است این اجلاس از تاریخ یازدهم آبان ماه به مدت یک هفته در سن پترزبورگ روسیه برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد N1012421