کلنگ‌زنی احداث پایگاه نظامی انگلیس در بحرین

بحرين,انگليس

وزیر خارجه انگلیس ضمن شرکت در مراسم کلنگ زنی احداث پایگاه نظامی دریایی کشورش در بحرین تاکید کرد که امنیت کشورهای حوزه خلیج فارس امنیت انگلیس است.

وزیر خارجه انگلیس ضمن شرکت در مراسم کلنگ زنی احداث پایگاه نظامی دریایی کشورش در بحرین تاکید کرد که امنیت کشورهای حوزه خلیج فارس امنیت انگلیس است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مستقل رای‌الیوم، فیلیپ هاموند، وزیر خارجه انگلیس روز شنبه به همراه شیخ خالد بن حمد آل خلیفه، همتای بحرینی خود در مراسم کلنگ زنی پایگاه دریایی انگلیس در بحرین شرکت کرد.

دو طرف در دیدارشان بر تاسیس این پایگاه نظامی در بندر ملک سلمان در دسامبر 2014 توافق کرده بودند.

وزیر خارجه بحرین در جریان کلنگ زنی این پایگاه نظامی گفت که این اقدامی است که همکاری‌های محکم میان دو کشور دوست انگلیس و بحرین در عرصه‌های مختلف از جمله عرصه نظامی را آشکار کرده و تمایل دو طرف برای ارتقای سطح همکاری‌ها به نحوی که منافع مشترک‌شان را پاسخگو باشد، نشان می‌دهد.

وی افزود: انگلیس از جمله کشورهای اصلی است که سهم به سزایی در تقویت امنیت و ثبات منطقه و جهان دارد و تاسیس مقر تسهیلات دریایی انگلیس در بحرین نشان‌دهنده پایبندی انگلیس به بحرین و کل منطقه خاورمیانه است.

خبرگزاری بحرین نیز به نقل از فیلیپ هاموند گزارش داد، وی در این دیدار تاکید کرده که کشورش برای تقویت روابط خود با بحرین در عرصه‌های مختلف تلاش می‌کند و اطمینان دارد که این روابط میان دو کشور دوست و به طور کلی میان انگلیس با کشورهای منطقه است.

هاموند در جریان مشارکتش در کنفرانس امنیتی "گفت‌وگوهای منامه" نیز تاکید کرد که امنیت در منطقه خلیج فارس بخشی از امنیت انگلیس است.

انتهای پیام

کد N1011432